Харківським школярам від Коаліції девайсів передали 3600 ноутбуків: для чого це рішення
Ще 3600 ноутбуків для навчання отримали учні харківських шкіл. Гаджети передали у межах співпраці Коаліції девайсів.
Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, пише Рубрика.
У чому проблема?
Зараз близько 2 млн дітей продовжують навчатися онлайн або в змішаному форматі. З них 327 тисяч пропускають заняття або можуть і зовсім не відвідувати, бо немає гаджетів.
У дітей має бути постійний доступ до ноутбуків чи планшетів. Інколи учням доводиться позичати телефон у батьків, щоб зайти на урок.
Яке рішення?
Незабаром їх буде розподілено серед тих школярів регіону, які через безпекову ситуацію вимушені повністю перейти на дистанційне навчання та які потребують доступу до цифрових пристроїв.
Ноутбуки отримають учні з вразливих категорій. Це:
- діти-переселенці,
- діти з інвалідністю,
- з малозабезпечених сімей,
- діти без батьківського піклування.
Як це працює?
Передача частини ноутбуків відбулася під час візиту Міністра освіти і науки України Оксена Лісового разом з головою представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Муніром Мамедзаде та командою Харківської ОВА до навчальних приміщень, облаштованих у харківському метрополітені.
Ноутбуки закупив та доставив ЮНІСЕФ, як один з ключових партнерів Коаліції девайсів, у межах програми Глобального партнерства з питань освіти (GPE) та за підтримки Європейського Союзу.
"Сьогодні наш пріоритет — повернути до очного навчання якомога більше дітей, зокрема через будівництво укриттів. Утім, на жаль, ми досі маємо території, де через безпекові питання відновити очне навчання неможливо. Водночас девайси для дітей — це не лише про під'єднання до уроків, не лише про виконання домашнього завдання. Це також про можливість спілкуватися з однолітками, дізнаватися нову інформацію, отримувати підтримку від вчителів. Забезпечити їм такі можливості — для нас надважливо і ми вдячні партнерам за надану підтримку", — зазначив Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.
З початку повномасштабного вторгнення діти та вчителі з усієї України вже отримали від фонду понад 64 000 індивідуальних цифрових пристроїв.
До кінця березня, у межах Коаліції фонд планує передати ще 28 300 ноутбуків. Це можливо завдяки підтримці урядів Німеччини, Японії та Республіки Корея, Національних комітетів ЮНІСЕФ у Фінляндії та Японії, ініціативи Breakthrough Prize Foundation "Tech for Refugees" (США), а також Європейського Союзу та GPE.
Передача ноутбуків — це частина ширшої ініціативи ЮНІСЕФ, яка спрямована на підтримку безперервності освітнього процесу в Україні та запобігання втратам у навчанні. Завдяки цій підтримці все більше українських дітей отримують доступ до освіти.
Довідка
У січні 2024 року Міністерство освіти і науки України, Міністерство цифрової трансформації України та Фундація Олени Зеленської ініціювали запуск Коаліції девайсів — об'єднання організацій, бізнесу, урядів і меценатів, що забезпечує девайсами українських учнів і вчителів, які змушені здійснювати освітній процес онлайн. Її мета — мобілізувати партнерів, щоб забезпечити потребу в девайсах для навчання та надати учням і вчителям рівний доступ до освітнього процесу в громадах, які найбільше постраждали від війни.
У межах Коаліції девайсів уже досягнуто домовленості про передачу понад 50 тисяч ноутбуків та планшетів, які будуть доставлені протягом наступних кількох місяців. Імплементаційними партнерами Коаліції девайсів є ЮНІСЕФ, ЮНЕСКО та фонд Theirworld/Глобальна бізнес коаліція для підтримки освіти.
Нагадаємо, завдяки благодійній ініціативі міжнародних фондів та українських партнерів 5000 українських школярів отримали планшети для навчання.
Як повідомлялось раніше, у Дніпропетровській області для учнів із найвразливіших категорій фонд ЮНІСЕФ передав понад 1500 хромбуків і планшетів.
Також повідомлялось, що за минулий рік по регіонах України доставили близько 30 тисяч ноутбуків із запланованих 50 тисяч.