Греція стала першою православною країною, яка узаконила одностатеві шлюби

Грецькі законодавці переважною більшістю схвалили закон про запровадження одностатевих шлюбів і встановлення рівних батьківських прав для одностатевих пар, попри спротив православної церкви. За легалізацію одностатевих шлюбів 15 лютого проголосували 176 депутатів із 300.

Про ухвалення законопроєкту повідомив глава грецького уряду Кіріакос Міцотакіс у соцмережі X, передає Рубрика.

Посадовець назвав це "віхою для прав людини" і зазначив, що Греція стала 16-ю країною в Європейському Союзі, яка законодавчо запровадила рівність шлюбів.

Як вказує "Голос Америки", у своїй промові до законотворців перед голосуванням Міцотакіс заявив:

"Для кожного демократичного громадянина сьогоднішній день — день радості".

Міцотакіс також зазначив, що законодавство відповідає демократичному кредо нації та її здатності зробити грецьке суспільство інклюзивним, надаючи рівні права всім громадянам.

Хоча низка країн ЄС уже легалізували одностатеві шлюби, Греція є першою православною країною, яка ухвалила такий законопроєкт.

Рішення щодо легалізації одностатевих шлюбів стало не першим кроком Греції на шляху до забезпечення прав ЛГБТ-спільноти. Так, з 2015 року у державі дозволено цивільне партнерство для одностатевих пар. А у 2017 році греки отримали право на визнання своєї гендерної ідентичності й зміну юридичної статі без хірургічного втручання.

Ставлення церкви до закону

Православна церква Греції раніше різко виступала проти проєкту закону, стверджуючи, що його ухвалення матиме наслідки для "традиційних сімейних цінностей" і що його схвалення "може призвести до права сурогатного материнства для одностатевих пар".

За словами членкині ультраправої партії "Грецьке рішення" Еллінікі Лісі, законопроєкт є "антихристиянським" і завдасть шкоди національним інтересам Греції, ідеться в повідомленні"Голосу Америки".

Опитування показують, що більшість греків підтримують реформи. Однак, як пише New York Times, вони виступають проти поширення батьківства через сурогатне материнство на чоловічі пари.

У повідомленні говориться, що реформи щодо прав геїв відбуваються повільно в соціально консервативній країні, але останніми роками було досягнуто прогресу. У 2015 році цивільне партнерство стало легальним у Греції. Але це залишило партнерів із дітьми в підвішеному стані, оскільки законна опіка була надана лише біологічному батькові.

Гендерна ідентичність у Греції була юридично визнана у 2017 році, а у 2022 році терапія гендерної конверсії для неповнолітніх була заборонена.

Одностатеві шлюби в інших країнах

Естонія — перша з пострадянських країн, де легалізували одностатеві шлюби. У Латвії ЛГБТ-пари можуть укладати цивільні партнерства в нотаріуса. У Литві законопроєкт про цивільні партнерства тільки розглядають.

Натомість першою серед посткомуністичних країн одностатеві шлюби легалізувала Словенія. У Хорватії, Чехії, Угорщині та Чорногорії діють закони, які встановлюють одностатеві цивільні партнерства.

Тим часом в Угорщині закон забороняє "пропаганду гомосексуальності й трансгендерності" серед неповнолітніх.

Інститут реєстрованих партнерств в Україні

Нагадаємо, 13 березня у Верховній раді України зареєстрували законопроект № 9103 "Про інститут реєстрованих партнерств". Мета цього документу – створення в Україні інституту реєстрованих партнерств, що буде доступний як для одностатевих, так і для різностатевих пар.

За законопроєктом цивільні партнери прирівнюються до близьких родичів. Вони мають майнові та спадкові права, соціальний захист, але не можуть усиновлювати дітей та брати над ними опіку.

26 квітня петиція на підтримку реєстрованих партнерств для одностатевих і різностатевих пар набрала необхідні 25 тисяч підписів на сайті президента. 26 травня з'явилась відповідь від президента Володимира Зеленського.

"Долаючи важкі випробування, українська держава свідомо обрала рух назустріч європейським стандартам, основу яких складають три засадничі цінності Ради Європи – демократія, верховенство права та права людини", – йдеться у відповіді.

Водночас Зеленський нагадав, що згідно з Конституцією України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка (стаття 51), а в умовах воєнного чи надзвичайного стану Конституція не може бути змінена (стаття 157).

Наразі він отримав підтримку чотирьох комітетів Верховної Ради.

А вже 19 жовтня Міністерство оборони та Міністерство юстиції підтримали законопроєкт №9103, який має на меті дозволити громадянам України укладати реєстровані (цивільні) партнерства.

Свіжі дописи

  • Новини

Генштаб: кількість боєзіткнень зросла до 99, найгарячіше на Покровському напрямку та у Харківській області

Від початку дня ворог нарощує темпи наступальних та штурмових дій, шукає шляхи аби вклинитися в… Читати більше

Wednesday June 26th, 2024
  • Новини

Папа Римський зустрівся з родичами військовополонених бійців бригади “Азов”

Сьогодні, 26 червня, Папа Римський Франциск зустрічвся з родичами українських захисників бригади Азов, яких в Росії незаконно… Читати більше

Wednesday June 26th, 2024
  • Новини

Оновлена угода про вільну торгівлю з Канадою може бути корисною для залучення бізнесу до відновлення, –Шмигаль

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль зустрівся з Міністеркою з питань розвитку експорту, міжнародної торгівлі та економічного… Читати більше

Wednesday June 26th, 2024
  • Новини

На матчі Україна-Бельгія українські вболівальники розгорнули банер із зображенням загиблого військового Назарія “Грінки” Гринцевича

Під час гри збірної України проти збірної Бельгії на “Євро-2024” фанати розгорнули банер із портретом загиблого військовослужбовця… Читати більше

Wednesday June 26th, 2024
  • Новини

ГУР здійснило масовану кібератаку на інтернет-провайдерів у Криму

Головне управління розвідки Міноборони здійснило масовану кібератаку на найбільших інтернет-провайдерів в тимчасово окупованому Криму. Окупаційна… Читати більше

Wednesday June 26th, 2024
  • Новини

Екоінспектори порахували збитки від знищення “Епіцентру” у Харкові 25 травня

За підрахунками екологів, руйнація будівлі гіпермаркету "Епіцентр" у Харкові 25 травня призвела до значного засмічення… Читати більше

Wednesday June 26th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.