В Україні працюють над вирощуванням та вдосконаленням п’яти порід коней: навіщо це рішення
Підприємство "Конярство України" розпочинає новий етап розвитку, під час якого веде племінну роботу з п'ятьма породами: українська верхова, чистокровна верхова, новоолександрівський ваговоз, орловський рисак та призовий рисак.
Про це пише Рубрика, посилаючись на Фейсбук Фонду державного майна України.
У чому проблема?
В Україні станом на кінець осені 2023 року під частковою окупацією росії перебувають населені пункти п'яти областей України:
- Луганська (98% території),
- Запорізька (73%),
- Херсонська (72%),
- Донецька (57%),
- Харківська (2%),
- повністю окупований півострів Крим.
І всі підприємства, які перебувають на цих територіях були розграбовані або "націоналізовані" окупаційною владою. Не обійшла ця доля і тих, хто займався конярством та не встиг вивезти своїх підопічних на підконтрольну Україну територію.
За інформацією, через збройну російську агресію 4 кінних заводи з 561 конем нині знаходяться в окупації.
Яке рішення?
Підприємство "Конярство України" розпочинає новий етап розвитку. Племінна робота ведеться з п'ятьма породами:
- українська верхова,
- чистокровна верхова,
- новоолександрівський ваговоз,
- орловський рисак,
- призовий рисак.
Як це працює?
До складу підприємства входять:
- 10 кінних заводів,
- 3 племінні центри,
- 1 іподром.
Загальне поголів'я налічує 1717 коней.
Зазначають, що підприємство активно впроваджує сучасні напрямки роботи, зокрема розширення реалізації коней як на території України, так і за її межами.
Також ведеться робота у сфері популяризації українського конярства.
"Важливо, що колектив ДП чітко розуміє — щоб розвиватись, треба використовувати нові сучасні підходи до технології утримання і вирощування племінних коней та вибудовування ефективної бізнес-моделі. Саме тому – підприємство активно оновлюється", – наголосив голова Фонду держмайна Віталій Коваль.
Як зазначила Леся Ткаченко, керівниця виробничого відділу ДП "Конярство України" вихованці ДП мають попит як в Україні, так і за її межами.
"Ми популяризуємо і просуваємо на спортивний ринок українську верхову породу. В приватному секторі користується попитом новоолеквандрівська ваговозна порода.
Всі надбання в селекції конярства (верхове, рисисте, ваговозне) ми маємо не тільки зберегти, а і зробити конкурентоспроможними на світових ринках та аукціонах" – зазначила вона.
Нагадаємо, київський кінний фан-клуб "Водограй" опинився на межі закриття. Через війну робота клубу частково зупинялася, але витрати нікуди не зникали. За цей час у "Водограю" з'явилися борги, тож зараз ситуація як ніколи складна.
Історію клубу та те, як можна йому допомогти, дізнавалась "Рубрика". Читайте докладніше у нашому матеріалі: "Без світла та з боргами: як київський кінний клуб опинився на межі закриття та як допомогти коням".