Про це повідомляє Рубрика з посиланням на заяву генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга.
"Сьогодні ми вирішили створити новий спільний центр НАТО та України для аналізу, тренувань і навчання в Польщі", – сказав Столтенберг.
За його словами, у цьому центрі українські військові зможуть ділитися уроками, отриманими під час подій в Україні. Крім цього українці також зможуть тренуватися і навчатися разом із колегами з НАТО.
Генсек НАТО підкреслив, що цей спільний центр потрібен не лише Україні, а й самому Альянсу.
"Цей центр дозволить Україні ділитися досвідом, який вона здобула під час російської-української війни, і створить структуру, що дасть можливість ЗСУ навчатися та тренуватися рука об руку з натівськими партнерами", – повідомив Столтенберг.
Міністр оборони України Рустем Умєров зазначив, що створення спільного центру навчання України та НАТО допоможе розробляти нові технологічні підходи та підготовку до майбутніх загроз.
"Україна і НАТО пліч-о-пліч удосконалюватимуть систему підготовки кадрів", – написав Умєров.
На його думку, створення такого центру є одним з головних досягнень другого засідання Ради Україна – НАТО на рівні міністрів оборони.
"Для нас JATEC – це розробка нових технологічних підходів до підготовки до майбутніх загроз. Я хотів би висловити глибоку вдячність усім, хто брав участь у підготовці, особливо Міжнародному секретаріату НАТО, Польщі та Німеччині", – заявив міністр.
Умєров зауважив, що Україна та країни НАТО повинні зосередитися на розбудові довгострокового оборонного потенціалу та стійкого ОПК.
"Міністерство оборони України прагне створити механізми, які зблизять партнерів з оборонної промисловості країн-членів Альянсу та України. Ми готові до створення спільних підприємств, спільного інвестування, локалізації виробництва, масштабування виробництва в оборонному секторі", – сказав він.
Він зауважив, що саміт НАТО у Вашингтоні має стати платформою для нових рішучих кроків, які наблизять Україну до членства в Альянсі.
Водночас союзники наголосили на необхідності забезпечити стале та своєчасне надання Україні всієї необхідної допомоги та на важливості посилення спроможностей оборонних індустрій держав-членів НАТО.
Низка держав також оголосили про готовність вже у найближчому майбутньому укласти з Україною двосторонні безпекові домовленості.
Навчання НАТО
У першій половині 2024 року НАТО проводить серію навчань під загальною кодовою назвою Steadfast Defender-24. Польща стане однією з приймаючих країн і розмістить на своїй території значну кількість солдатів і техніки союзників.
У рамках Steadfast Defender-24 відбудуться польські національні навчання за участю збройних сил інших країн під назвою Dragon-24.
Як наголошують у польському генштабі, такі навчання є оборонними та не спрямовані проти будь-якої країни.
Ситуація у Покровську залишається стабільною, ворога у місті немає. Водночас російські окупанти хочуть оточити місто,… Читати більше
У військово-історичний музей Кременчука передали унікальний експонат — крило російської ракети, підписане військовими та розписане… Читати більше
У Культурному центрі України в Парижі відкрили виставку «Лицарі світла», на якій представлено 11 робіт… Читати більше
Проходження базової загальновійськової підготовки є обов’язковим для всіх студентів вищих навчальних закладів. Студенти, які не… Читати більше
Практично всі аеропорти Фінляндії були змушені вдатися до альтернативних систем через GPS-перешкоди з боку росії.… Читати більше
У Шевченківському районі Києва завершили аварійно-рятувальні роботи на місці ракетного удару, внаслідок якого три людини… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.