Про це повідомляє Рубрика з посиланням на заяву генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга.
"Сьогодні ми вирішили створити новий спільний центр НАТО та України для аналізу, тренувань і навчання в Польщі", – сказав Столтенберг.
За його словами, у цьому центрі українські військові зможуть ділитися уроками, отриманими під час подій в Україні. Крім цього українці також зможуть тренуватися і навчатися разом із колегами з НАТО.
Генсек НАТО підкреслив, що цей спільний центр потрібен не лише Україні, а й самому Альянсу.
"Цей центр дозволить Україні ділитися досвідом, який вона здобула під час російської-української війни, і створить структуру, що дасть можливість ЗСУ навчатися та тренуватися рука об руку з натівськими партнерами", – повідомив Столтенберг.
Міністр оборони України Рустем Умєров зазначив, що створення спільного центру навчання України та НАТО допоможе розробляти нові технологічні підходи та підготовку до майбутніх загроз.
"Україна і НАТО пліч-о-пліч удосконалюватимуть систему підготовки кадрів", – написав Умєров.
На його думку, створення такого центру є одним з головних досягнень другого засідання Ради Україна – НАТО на рівні міністрів оборони.
"Для нас JATEC – це розробка нових технологічних підходів до підготовки до майбутніх загроз. Я хотів би висловити глибоку вдячність усім, хто брав участь у підготовці, особливо Міжнародному секретаріату НАТО, Польщі та Німеччині", – заявив міністр.
Умєров зауважив, що Україна та країни НАТО повинні зосередитися на розбудові довгострокового оборонного потенціалу та стійкого ОПК.
"Міністерство оборони України прагне створити механізми, які зблизять партнерів з оборонної промисловості країн-членів Альянсу та України. Ми готові до створення спільних підприємств, спільного інвестування, локалізації виробництва, масштабування виробництва в оборонному секторі", – сказав він.
Він зауважив, що саміт НАТО у Вашингтоні має стати платформою для нових рішучих кроків, які наблизять Україну до членства в Альянсі.
Водночас союзники наголосили на необхідності забезпечити стале та своєчасне надання Україні всієї необхідної допомоги та на важливості посилення спроможностей оборонних індустрій держав-членів НАТО.
Низка держав також оголосили про готовність вже у найближчому майбутньому укласти з Україною двосторонні безпекові домовленості.
Навчання НАТО
У першій половині 2024 року НАТО проводить серію навчань під загальною кодовою назвою Steadfast Defender-24. Польща стане однією з приймаючих країн і розмістить на своїй території значну кількість солдатів і техніки союзників.
У рамках Steadfast Defender-24 відбудуться польські національні навчання за участю збройних сил інших країн під назвою Dragon-24.
Як наголошують у польському генштабі, такі навчання є оборонними та не спрямовані проти будь-якої країни.
18 грудня Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №12066, який вносить зміни до низки законів, спрямованих… Читати більше
Команда Balbek Bureau розширила можливості свого онлайн-конструктора відбудови сіл RE:Ukraine Villages, включивши до нього Волинську… Читати більше
18 грудня працівники Державного бюро розслідувань (ДБР) затримали керівника Комісії з регулювання азартних ігор та… Читати більше
Американський журнал Time опублікував свою версію 100 найкращих фото 2024 року. До переліку потрапили зокрема світлини війни… Читати більше
Служба безпеки України перехопила розмову російських загарбників, з якої стало відомо, що у Курській області… Читати більше
У жовтні та листопаді в Приютівській, Олександрійській та Знамʼянській громадах громадська організація “Нова Дружківка” провела… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.