У Луцьку студентки для поранених бійців шиють спідню білизну: як працює це рішення
Для поранених захисників, які перебувають на лікуванні у госпіталях, студентки-першокурсниці технічного фахового коледжу Луцького національного технічного університету почали відшивати партію спідньої білизни.
Як інформує Рубрика, про це Суспільному розповіла викладачка коледжу, керівниця волонтерського руху Оксана Лисюк.
У чому проблема?
Коли захисник потрапляє у госпіталь, він може бути без свідомості, у нього може не бути телефону, він може не мати змоги заповнити форму. Про те, що він поранений, можуть не знати родичі.
Тому у госпіталях виникає нагальна необхідність у білизні для поранених.
Це особливо актуально для медичних закладів першої лінії, де поранені можуть перебувати менше ніж добу.
Яке рішення?
Студентки-першокурсниці технічного фахового коледжу Луцького національного технічного університету почали відшивати партію спідньої білизни для поранених бійців, які перебувають на лікуванні у госпіталях.
"У першу чергу, я хочу задоволеного клієнта, а потім вже буде заробіток", — як модельєрка створює стильний адаптивний одяг для людей на кріслі колісному
Як це працює?
Оксана Лисюк керує волонтерським рухом колежу від початку повномасштабного вторгнення. Каже, шили:
- аптечки та медичні сумки,
- ноші для поранених,
- розгрузки,
- одяг для бійців,
- а також сувенірну продукцію.
Гроші з продажу сувенірної продукції передавали на фронт.
"Я родом з Полісся, з Камінь-Каширського району, з мого села дуже багато чоловіків на передовій, деякі поранені, мої однокласники. Загалом десь 70 людей уже на війні, до десятка в нас уже лежать під прапорами", — каже Оксана Лисюк.
Цього разу учениці коледжу шиють спіднє з тканини, яку у волонтерський центр навчального закладу принесли лучани, викладачі та студенти.
Під час теоретичних занять вивчала технологію пошиття виробів, зараз втілює вивчене на практиці 15-річна студентка Наталія Андрійчук.
Студентки шиють те, що потрібно як в госпіталях, так і військовим хлопцям, каже заступниця директора коледжу Інна Андрощук.
З її слів, в навчальному закладі постійно тривають збори для військових, нещодавно від коледжу для військових купили два автомобілі.
Відшиту білизну, а також інші необхідні на фронту речі викладачі коледжу передали волонтерці, засновниці благодійного фонду "Бусінка" Вікторії Ковальчук.
Волонтерка каже, що спідню білизну незабаром повезе у шпиталі та військовим на Куп'янський напрямок.
Нагадаємо, київський дизайнер та військовослужбовець Ростислав Сатана запустив проєкт Physical Level — адаптивний комплект одягу для військових, які зазнали поранень. Він місить штани та футболки з липучками на місцях, де зазвичай розміщені шви.
Також в Україні перше інклюзивне ательє в Україні Lady Di atelier спільно з українським воїном, письменником Олександром "Терен" Будько створили дроп футболок — "Залізні люди".
Окрім того, повідомлялось, що в Україні на грант "Власна справа" створюють перше підприємство з пошиття адаптивного одягу для людей з інвалідністю.