Про це повідомила пресслужба Нацполіції, пише Рубрика.
За даними слідства, потерпілі збирали кошти на безпілотники різних модифікацій та їх компоненти, щоб відправити знайомим військовим у зону бойових дій. Вартість запропонованих дронів була на 20-25% меншою від ринкової, що й привабило покупців.
Зловмисники дійсно виконали декілька перших замовлень, щоб ввести потерпілих в оману. Проте переважна більшість замовників не отримала ні дронів, ні грошей — шахраї розпорядились отриманими коштами на власний розсуд, кажуть у поліції.
Як встановило слідство, 92 людей перерахували шахраям понад 45 мільйонів гривень.
Серед ошуканих — громадяни з усіх регіонів України різного віку й професій, яких обʼєднало бажання допомогти українським військовим.
Оплату потерпілі здійснювали готівкою та перерахуванням на банківські картки, криптогаманці та рахунки компаній шахраїв. Після цього кошти виводилися шляхом фіктивного придбання автозапчастин, текстилю та туристичних послуг.
У лютому оперативники провели 7 обшуків за місцем проживання підозрюваних шахраїв на території Києва, Одеської та Волинської областей. Заарештували їхнє майно вартістю понад 4,5 мільйона гривень та 28,6 мільйона гривень на банківських рахунках.
За даними поліції, організували злочинну схему дві жінки, які й раніше використовували надзвичайні ситуації в країні для ошукування громадян. Наприклад, у період блекаутів вони продали та не поставили 40 терміналів Starlink, а в період бензинової кризи продавали недійсні паливні талони. За цими фактами у 2023 році їм вже оголосили підозри, справи перебувають на розгляді в суді.
Цього разу зловмисниці не поставили понад 600 дронів різного типу для потреб Збройних сил України.
Організаторкам та їхньому спільнику оголосили підозру в шахрайстві, вчиненому в особливо великих розмірах організованою групою (ч. 3, 4, 5 ст. 190 Кримінального кодексу).
Основна організаторка тривалий час переховується за кордоном. Наразі поліціянти готуються оголосити її в міжнародний розшук.
Двох інших фігурантів вдалося затримати: їм обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Зловмисникам загрожує до 12 років позбавлення волі.
Нагадаємо, Національне антикорупційне бюро України виявило схему, яка створює передумови для корупційних зловживань у Міністерстві оборони при закупівлі продуктів для армії.
Також повідомлялось, що співробітники правоохоронних органів оголосили підозри колишньому народному депутату, його бізнес-партнеру та чотирьом їхнім спільникам у незаконному привласненні та продажі 97 тисяч тонн конфіскованих державою нафтопродуктів, які повинні були піти на потреби армії.
Перша леді Олена Зеленська повідомила, що в 13 містах України вже працюють 17 освітніх просторів… Читати більше
В Одесі надвечір 14 листопада пролунали вибухи. Військові попередили про швидкісну ціль. Внаслідок ворожої атаки… Читати більше
"Укрпошта" презентує нову художню марку "Тризуб Незалежності" до Дня Гідності та Свободи, який вшановує події… Читати більше
Понад 600 людей пройшли курс базової військової підготовки в Обласному центрі підготовки населення до національного… Читати більше
Голова комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування Олена… Читати більше
Шевченківський районний суд Києва продовжив дію запобіжного заходу для народного депутата Нестора Шуфрич. Його звинувачують… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.