Про це йдеться у розʼясненні, яке Міністерство освіти та науки оприлюднило у Фейсбуці, пише Рубрика.
"Заклад освіти самостійно визначає тривалість навчального року (тобто дату завершення занять), спираючись на встановлені урядом дати його закінчення. Також школа визначає дати канікул, необхідність і день проведення свята останнього дзвоника тощо", – йдеться в повідомленні.
Як зазначили у МОН, під час воєнного стану тривалість навчального року встановлює Кабінет міністрів. Урядом визначено, що 2023/2024 навчальний рік триває з 1 вересня 2023 до 28 червня 2024 року.
Водночас, як наголошують у міністерстві, це не суперечить призупиненій у дії нормі Закону України "Про повну загальну середню освіту" щодо закінчення навчального року не пізніше 1 липня.
Тобто, як і раніше, навчальний рік триває до кінця червня (29‒30 червня цьогоріч — вихідні).
У МОН додали, що згідно з цим законом педагогічна рада закладу освіти визначає структуру й тривалість навчального року, тобто дату завершення занять, періодичність і тривалість канікул тощо.
Педрада має орієнтуватися на час, передбачений освітньою програмою, обсяг навантаження в навчальному плані й брати до уваги:
Сумарна кількість календарних днів канікул протягом навчального року має становити не менш як 30.
Щоб визначити дату завершення освітнього процесу та форми його організації влітку, педагогічні ради й керівники шкіл мають зважати й на те, наскільки навчання в умовах війни вплинуло на учнів, чи є в них освітні втрати та які активності будуть найбільш дієвими для їхнього подолання.
У червні школи можуть:
Як повідомляла Рубрика, Міністерство освіти і науки визначило дати проведення Національного мультипредметного тесту — з 14 травня до 19 липня.
Для вступу до закладу вищої освіти у 2024 році необхідно буде скласти національний мультипредметний тест із трьох обов'язкових предметів плюс один предмет на вибір.
Нагадаємо, у 2024 році Національний мультипредметний тест (НМТ) з української мови відбудеться ще за старим правописом, проте це буде востаннє.
Нові правила, над якими спеціальна комісія працювала майже п'ять років, схожі на Харківський правопис 1928 року.
За даними Sinoptik.ua, після тижня не надто комфортної погоди вихідні потішать нас сонцем і відносно… Читати більше
За сприяння головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського Служба безпеки затримала підполковника Сил спеціальних операцій, який передавав… Читати більше
Новообраний президент Сполучених Штатів Дональд Трамп знову виступив із заявою про припинення війни в Україні… Читати більше
Ворог скористався густим туманом, щоб просунутись до меж житлової забудови Куп’янська Харківської області. Однак Сили… Читати більше
В ніч на 15 листопада в тимчасово захоплених Маріуполі та Бердянську лунали вибухи. У окупантів… Читати більше
У ніч на 15 листопада росія випустила по Україні дві ракети та 29 "Шахедів". Сили… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.