МОН: заклади освіти самостійно визначають структуру й тривалість навчального року
У межах встановлених Кабміном дат заклади освіти самостійно визначають структуру та тривалість навчального року.
Про це йдеться у розʼясненні, яке Міністерство освіти та науки оприлюднило у Фейсбуці, пише Рубрика.
"Заклад освіти самостійно визначає тривалість навчального року (тобто дату завершення занять), спираючись на встановлені урядом дати його закінчення. Також школа визначає дати канікул, необхідність і день проведення свята останнього дзвоника тощо", – йдеться в повідомленні.
Як зазначили у МОН, під час воєнного стану тривалість навчального року встановлює Кабінет міністрів. Урядом визначено, що 2023/2024 навчальний рік триває з 1 вересня 2023 до 28 червня 2024 року.
Водночас, як наголошують у міністерстві, це не суперечить призупиненій у дії нормі Закону України "Про повну загальну середню освіту" щодо закінчення навчального року не пізніше 1 липня.
Тобто, як і раніше, навчальний рік триває до кінця червня (29‒30 червня цьогоріч — вихідні).
У МОН додали, що згідно з цим законом педагогічна рада закладу освіти визначає структуру й тривалість навчального року, тобто дату завершення занять, періодичність і тривалість канікул тощо.
Педрада має орієнтуватися на час, передбачений освітньою програмою, обсяг навантаження в навчальному плані й брати до уваги:
- вікові особливості,
- фізичний, психічний та інтелектуальний розвиток дітей,
- особливості регіону тощо.
Сумарна кількість календарних днів канікул протягом навчального року має становити не менш як 30.
Щоб визначити дату завершення освітнього процесу та форми його організації влітку, педагогічні ради й керівники шкіл мають зважати й на те, наскільки навчання в умовах війни вплинуло на учнів, чи є в них освітні втрати та які активності будуть найбільш дієвими для їхнього подолання.
У червні школи можуть:
- продовжити стандартний освітній процес,
- проводити додаткові заняття,
- консультації,
- екскурсії тощо.
Як повідомляла Рубрика, Міністерство освіти і науки визначило дати проведення Національного мультипредметного тесту — з 14 травня до 19 липня.
Для вступу до закладу вищої освіти у 2024 році необхідно буде скласти національний мультипредметний тест із трьох обов'язкових предметів плюс один предмет на вибір.
Нагадаємо, у 2024 році Національний мультипредметний тест (НМТ) з української мови відбудеться ще за старим правописом, проте це буде востаннє.
Нові правила, над якими спеціальна комісія працювала майже п'ять років, схожі на Харківський правопис 1928 року.