Безбар’єрність – це полегшувати життя для кожного: Зеленська побувала в інклюзивному центрі на Тернопільщині

Перша леді України Олена Зеленська відвідала Тернопільську область, щоб ознайомитися з упровадженням Стратегії безбар'єрності та Всеукраїнської програми ментального здоров'я на прикладі конкретних громад.

Про це пише Рубрика, посилаючись на сайт Офісу Президента.

Перша леді побувала в Інклюзивно-ресурсному центрі Великоберезовицької селищної ради. Заклад покликаний забезпечувати права осіб з особливими освітніми потребами на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти.

Фото: Офіс Президента

Тут проводять навчання для фахівців, які долучені до інклюзивної освіти. В установі здійснюють психолого-педагогічний супровід здобувача освіти. ІРЦ також реагує на потреби внутрішньо переміщених дітей з інвалідністю, з особливими освітніми потребами та їхніх сімей, які постраждали від російської агресії.

Фото: Офіс Президента

З 2020 року тут надають послугу безкоштовного перевезення дітей з інвалідністю із порушеннями опорно-рухового апарату, які пересуваються за допомогою крісла колісного.

На обліку в установі перебуває 1210 дітей, які пройшли комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку (у середньому 218 дітей на рік).

Перша леді ознайомилася з роботою закладу, поспілкувалася з його підопічними та фахівцями.

"Тема мого візиту на Тернопільщину – безбар'єрність у дії, і доступна для всіх якісна освіта – якраз одна з глобальних цілей всеукраїнської Стратегії безбар'єрності.

Кожен інклюзивний клас, кожен пройдений завдяки адаптованим підручникам урок, кожне здобуте завдяки фахівцям центру знання – це шлях до кращого майбутнього не тільки конкретної дитини, а й усієї країни. Бо Україна – країна для людей", – наголосила перша леді.

Фото: Офіс Президента

Олена Зеленська також узяла участь у зустрічі з керівництвом ОВА та Тернопільської міської ради.

Дружина Президента відзначила напрацювання області у впровадженні безбар'єрності та рівних можливостей у різних сферах життя:

  • створення безбар'єрного простору,
  • впровадження цифрової безбар'єрності (на Тернопільщині запрацював перший в Україні імерсивний мультифункціональний хаб для підвищення рівня розвитку цифрової освіти та комунікації й соціалізації різних верств населення; на території області відкрито перші в Україні центри цифрової безбар'єрності в Лановецькій та Хоростківській громадах для забезпечення рівних можливостей для всіх суспільних груп, включно з людьми старшого віку, людьми з інвалідністю та жителями віддалених сільських місцевостей в онлайн-середовищі),
  • запровадження нових можливостей у сфері зайнятості та відкриття бізнесу (програмою мікрогрантової підтримки "Власна справа" у 2023 році області скористалися 354 особи, отримавши грантову допомогу від держави; створено 731 нове робоче місце, за програмою "Розвиток ветеранського бізнесу" 10 переможців одержать кошти від держави на старт або розвиток власної справи).

Зеленська акцентувала, що область бере активну участь у Всеукраїнській програмі ментального здоров'я – понад 60 % сімейних лікарів надають психологічні послуги у своїх громадах. Реалізується роз'яснювальна інформкампанія задля подолання суспільної стигми щодо отримання психологічної допомоги.

"Побачене на Тернопільщині обговоримо на всеукраїнському рівні, на Раді безбар'єрності. Практичний досвід важливий саме тому, що враховує реальність, унікальні особливості та суперсили регіону. Безбар'єрність мусить бути не десь там, а тут, поряд, кожного дня спрощуючи життя. І потрібна вона не "комусь іншому", а кожному з нас. Бо можливості потрібні всім", – резюмувала перша леді.

Нагадаємо, що дружина Президента України Олена Зеленська разом з  міністром охорони здоров'я Данії Софі Леде відвідали обласну дитячу лікарню в Боярці на Київщині.

Свіжі дописи

  • Новини

Тисячі артснарядів та продуктових наборів: Естонія передала Україні нову військову допомогу

Україна отримає від Естонії новий пакет військової допомоги, про який було оголошено 22 лютого. Він… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

У Пентагоні спростували заяву Трампа щодо виділення Сполученими Штатами допомоги Україні $350 млрд

Міністерство оборони США спростувало заяву президента Дональда Трампа про те, що Вашингтон виділив на допомогу… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

В Україні до виробництва вибухівки залучатимуть приватний сектор: у чому рішення

Для виготовлення вибухівки в Україні залучатимуть приватні компанії, яким надаватимуть фінансову підтримку у вигляді грантів. Про це… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

У Німеччині проходять вибори до Бундестагу, що можуть призвести до зміни влади

23 лютого в Німеччині голосують на дострокових виборах до Бундестагу, які визначать політичне майбутнє країни.… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

Трамп впевнений у тому, що зможе домовитися про припинення вогню в Україні вже цього тижня, – речниця Білого дому

Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп "впевнений", що зможе домовитися про припинення вогню в Україні… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

Війська рф запустили по Україні рекордні 267 БпЛА та 3 ракети: сили ППО збила 138 безпілотників

У ніч на 23 лютого російські загарбники застосували проти України 267 безпілотників. Сили протиповітряної оборони… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.