Новини

Штучний Інтелект планують застосувати для допомоги у боротьбі зі зміною клімату: для чого це рішення

Google та Фонд захисту довкілля (EDF) анонсували новий проєкт, який використовуватиме супутникові зображення та штучний інтелект для моніторингу витоків метану в енергетичному секторі.

Про це йдеться у блозі компанії Google, пише Рубрика.

У чому проблема?

Згідно з даними Міжнародного енергетичного агентства (IEA), метан є причиною 30% глобального потепління з часів промислової революції. 40% викидів метану, пов'язаних з людською діяльністю, генеруються енергетичним сектором.

«Виявлення та усунення цих викидів є одним з найважливіших кроків, які ми можемо зробити в найближчій перспективі для боротьби зі зміною клімату», — наголошує Єль Макґваєр, віцепрезидент і генеральний менеджер георозробки та сталого розвитку Google.

Яке рішення?

Тому Google та EDF об'єдналися, щоб розв'язувати цю проблему. Раніше вони разом картографували викиди метану у великих містах за допомогою датчиків, встановлених на автомобілях Street View — сервісу Google, який показує панорами вулиць. Цього разу вони спільно використовуватимуть супутникові знімки та штучний інтелект.

Як це працює?

EDF та її партнери розробили супутник MethaneSAT, який планують запустити ракетою SpaceX Falcon 9 на початку березня. Очікується, що цей супутник, на відміну від інших, надасть повнішу картину викидів метану на планеті.

MethaneSAT буде обертатися навколо Землі 15 разів на день на висоті понад 563 кілометри, зосереджуючись на вимірюванні рівня метану в найбільших нафто- і газодобувних регіонах. Він зможе фіксувати як великі викиди з одного джерела, так і множинні дрібніші джерела на більших територіях.

Водночас штучний інтелект буде відповідати за точне визначення нафтогазової інфраструктури, наприклад контейнерів для зберігання та насосних станцій, подібно до того, як він це робить для виявлення тротуарів, дорожніх знаків та назв вулиць на супутникових знімках Google.

Також фахівці розробили алгоритми на базі хмарних технологій Google для розрахунку викидів у певних місцях та відстеження їхніх змін з часом.

Очікується, що поєднання карти метану з картою нафтогазової інфраструктури дасть чітке уявлення про джерела викидів для їхнього усунення.

Свіжі дописи

  • Новини

Современные технологии, которые помогают обеспечить комфорт в доме круглый год

Современные технологии активно внедряются в повседневную жизнь, обеспечивают комфорт и тепло в доме. Чтобы не… Читати більше

Saturday February 1st, 2025
  • Новини

Удар росіян по інтернату в Суджі: загинули 4 людини, тривають роботи з розбору завалів та надання допомоги постраждалим

Унаслідок авіаудару російських військ по інтернату в Суджі, що в Курській області, загинули 4 людини.… Читати більше

Saturday February 1st, 2025
  • Новини

Кількість загиблих внаслідок російського удару по Полтаві зросла до дев’яти осіб

Кількість жертв внаслідок ракетного удару рф по п'ятиповерхівці у Полтаві знову зросла. Наразі вже відомо… Читати більше

Saturday February 1st, 2025
  • Новини

“Зламай Тишу”: у Києві на станції метро відкрилася експозиція, присвячена боротьбі з гендерно зумовленим насильством

У вестибюлі станції метро «Золоті ворота» відкрилась виставка, присвячена боротьбі з гендерно зумовленим насильством «Зламай… Читати більше

Saturday February 1st, 2025
  • Новини

На Хмельниччині відбудували школу, пошкоджену внаслідок обстрілу росіян

На Хмельниччині відновили Осташковецьку загальноосвітню школу, що зазнала пошкоджень внаслідок російського обстрілу в 2023 році.… Читати більше

Saturday February 1st, 2025
  • Новини

Литва визнала сотні громадян росії та Білорусі загрозою нацбезпеці та заборонила їм в’їзд

Минулого року 598 громадян Білорусі та 125 громадян росії були визнані такими, що становлять загрозу… Читати більше

Saturday February 1st, 2025

Цей сайт використовує Cookies.