Фото: Офіс Президента
"Звичайно, ми знаємо, що дрони дуже важливі в цій війні. Саме тому ми приєднуємося до коаліції безпілотників, яку Україна започаткувала разом з Латвією та іншими країнами, щоб переконатися, що ми робимо саме це — збільшуємо виробництво, використовуємо новітні технології та забезпечуємо саме те, що потрібно Україні", сказала міністерка.
Нагадаємо, що на засіданні Контактної групи з оборони України у форматі "Рамштайн" 23 січня до ІТ-коаліції приєдналася ще одна країна – Нідерланди.
Як повідомили у відомстві, новий учасник коаліції вже зробив внесок у розмірі €10 мільйонів.
У Міноборони зазначили, що ціллю IT-коаліції є підтримка міністерства та Збройних Сил України у сфері ІТ, зв'язку та кібербезпеки.
Окрім Нідерландів, учасниками ініціативи є ще 11 країн: Україна, Бельгія, Великобританія, Данія, Естонія, Ісландія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург та Японія.
Окремо від Нідерландів, Данія в ході роботи Контактної групи виділила 91 мільйон данських крон (понад €12 мільйонів) на кіберзахист України у межах ІТ-коаліції.
Що відомо про коаліції, що утворилися для військової допомоги Україні
ІТ-коаліція – це спеціальна група держав у межах Контактної групи з питань оборони України ("формат Рамштайн") під керівництвом Естонії та Люксембургу.
Під час засідання Контактної групи з питань оборони України (UDCG) 19 вересня міністри оборони України, Естонії та Люксембургу провели стартову зустріч нової ІТ-коаліції у рамках "формату Рамштайн".
Окрім того, як раніше Рубрика повідомляла, Норвегія та Велика Британія для підтримки України створили морську коаліцію. Зазначають, що нове об'єднання постачатиме кораблі та інші транспортні засоби українським захисникам для ведення бойових дій на морі.
У зв'язку з цим, Велика Британія в межах нової морської коаліції мала передати Україні два мінні тральники. Однак Туреччина, посилаючись на конвенцію, згідно з якою протоки, які контролює вона, мають бути закритими для військових кораблів воюючих сторін, заявила, що не пропустить їх.
Також Україна та Латвія створили Коаліцію дронів та систем радіоелектронної боротьби, до якої будуть приєднуватись інші країни-союзники.
Глава оборонного відомства Латвії Андріс Спрудс заявив, що балтійська країна бере участь у створенні коаліції з майже 20 країн для озброєння українських військових "тисячами" нових безпілотних літальних апаратів.
Раніше прем'єр-міністри Нідерландів та Великої Британії домовилися працювати над формуванням міжнародної коаліції винищувачів для України. До них долучилася і Данія.
Останнім часом країни-партнери України обговорюють збільшення кількості бортів, які будуть передані Повітряним силам ЗСУ: як тільки будуть вирішені всі технічні питання, Київ отримає винищувачі F-16.
Також Франція, США і ще понад 20 країн 18 січня, створили в Парижі артилерійську коаліцію для надання допомоги Україні у відсічі російській агресії.
Японія допомагатиме Україні відновлювати та підвищувати родючість земель для сільського господарства за допомогою нанобульбашок —… Читати більше
Уряд затвердив порядок та умови надання субвенції для бюджету Харкова на аварійно-відновлювальні роботи житлово-комунальної сфери.… Читати більше
Кабінет міністрів України призначив двох нових заступників глави Міноборони. Посади отримали Євген Мойсюк і Валерій… Читати більше
У лютому 2025 року між Україною та Європейським Союзом відбулося перше трубопровідне постачання біометану. Експорт… Читати більше
У резонансній справі про зґвалтування дівчинки на Закарпатті Суд оголосив новий вирок. Трьох фігурантів відправили… Читати більше
Приблизно 70% зброї, яку застосовує українська армія на полі бою, — це міжнародна допомога партнерів.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.