Про це повідомляє Spiegel.
Як повідомляють, Париж, Берлін та Варшава підозрюють, що особливо активні спроби можливі перед:
Очільник МЗС Франції Стефан Сежурне заявив, що три столиці погодили спільний "попереджувальний механізм" для того, щоб чинити спротив операціям впливу.
Варто зауважити, що у Франції розкрили діяльність проросійської пропагандистської мережі, що складається з так званих "інформаційних порталів", які позитивно висвітлюють російське вторгнення в Україну та очорнюють українську владу.
Франція з літа 2023 року активно відстежувала керовані з Москви інформаційні операції у кількох європейських країнах, у тому числі спрямовані на французів, німців та поляків. У цьому помітили масове використання ботів та тролів.
Париж допускає, що це була лише підготовка до розгортання ще більшої кампанії перед європейськими виборами, щоб впливати на думку громадян і підірвати підтримку допомоги Україні.
У МЗС Німеччини також нещодавно виявили системну кампанію дезінформації, яка ведеться на користь росії у німецькомовному сегменті соцмережі Twitter (X).
Аналітики за цей місяць знайшли понад 50 тисяч акаунтів, які явно не належать реальним особам і залучені у скоординовані інформаційні кампанії німецькою мовою. В окремі дні від цих ботів було близько 200 000 твітів за добу. При цьому помітно, що їхня активність спадає у вихідні й дні, які у росії є святковими.
Серед цих дописів дуже поширений наратив про те, що Німеччина нехтує інтересами свого населення, щоб підтримувати Україну. Боти від першої особи пишуть про те, що "вважають дивним, що уряд робить більше для інших країн, ніж своїх громадян".
Очільниця МЗС Німеччини Анналена Бербок зауважила, що росія може використовувати для розбрату у тому числі питання про те, хто з членів ЄС більше чи менше допомагає Україні.
"Ми не маємо цьому підігрувати. Підтримка України має продовжуватися не "у конкуренції", а разом. Наша єдність – це наша сила", – наголосила вона.
Головний дипломат ЄС Жозеп Боррель також вважає, що вибори 2024 року – головна мішень для дезінформації та іноземного втручання.
"Одна з найбільш значущих загроз нашого часу – це не бомба, яка може вбити вас, а отрута, яка може колонізувати ваш розум", – зазначив Боррель у своїй програмній промові, представляючи публікацію другого щорічного звіту ЄС про дезінформацію.
Топ-дипломат ЄС вказав, що безпека – це більше не питання зброї, армії, а питання інформації, а також того, як люди отримують ідеї та факти, які згодом визначатимуть, як громадяни обиратимуть владу.
"Пам'ятайте, що неконтрольований шкідливий контент поширюється як рак і ставить під загрозу здоров'я демократії, але в нас є інструменти для ефективної боротьби з цією хворобою. В нас є потенціал, нам потрібно більше", – додав Боррель.
Ворог ввечері 22 січня атакував Запоріжжя. Внаслідок російського обстрілу в одному з районів міста виникла… Читати більше
У Міністерстві оборони оприлюднили список з 7 спеціальностей, найпопулярніших серед кандидатів у рекрутингових центрах української… Читати більше
Перший кулінарний хаб для навчання кухарів та перепідготовки кадрів для закладів освіти відкрили у Миколаївській… Читати більше
Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення понад 9 млн… Читати більше
У Тростянці в двох багатоповерхівках, які зазнали пошкоджень під час окупації, Служба відновлення та розвитку… Читати більше
Речник ДПСУ Андрій Демченко заявив, що Державна прикордонна служба співпрацює виключно з перевіреними постачальниками, щоб… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.