Про це йдеться у рішенні Галицького районного суду Львова, пише Рубрика.
7 грудня 2023 року Ірина Фаріон подала позов до суду, щоби оскаржити рішення про її звільнення з Львівської політехніки. Мовознавиця вимагала визнати протиправним і скасувати наказ ректора про звільнення з посади професорки кафедри української мови, поновити її на посаді та стягнути з університету середній заробіток за весь період вимушеного прогулу.
8 лютого справу в Галицькому районному суді Львова розглядав Віталій Стрельбицький, за правилами спрощеного позовного провадження — без виклику сторін.
Науковиця заявила, що працювала на посаді професорки кафедри української мови політехніки з вересня 2016 року. А 15 листопада 2023 року, відповідно до наказу ректора, її звільнили "за вчинення аморального проступку". Через те, що мовознавиця перебувала на лікарняному, до наказу ректора були внесені зміни щодо дати звільнення — на 23 листопада. Ірина Фаріон зазначила, що вважає звільнення незаконним, а накази — безпідставними та необґрунтованими.
Представник університету пояснив, що причиною звільнення Фаріон слугували її висловлювання стосовно військових ЗСУ під час інтерв`ю у програмі "Рандеву з Яніною Соколовою". Зокрема, приниження захисників, які не розмовляють українською мовою. Ситуацію розглянули на засіданні ректорату університету, за результатами якого, було ухвалене рішення про звільнення.
Суд постановив, що накази університету відповідають положенням чинного законодавства та були ухвалені за встановленою процедурою.
"За результатами розгляду цієї справи у суду не залишилось сумнівів у тому, що поведінку позивача, а саме її висловлювання, можна охарактеризувати, як аморальний проступок. Суд вважає, що відповідач правильно визначив, що висловлювання позивача щодо російськомовних військовослужбовців значною частиною суспільства цілком обґрунтовано сприймаються як аморальні", — йдеться у повідомленні.
У підсумку суд відмовив задовольнити позовні вимоги Ірини Фаріон. Протягом місяця після проголошення рішення жінка ще може подати апеляційну скаргу.
Ірина Фаріон відреагувала на рішення суду та повідомила у Telegram-каналі, що готує апеляцію:
"У ЗМІ з'явилася інформація про те, що суддя Галицького суду В. Стрельбицький відмовив у моєму позові до Львівської політехніки щодо мого політично вмотивованого і незаконного звільнення. Те, що написав цей суддя, не має нічого спільного з правовим обгрунтуванням. Це замовна політична публіцистика, що є повною дискваліфікацією львівського судді. Цього слід було очікувати. Апеляція буде. Я не борюся за поновлення на посаді, бо моя посада вже давно просто Ірина Фаріон. Я борюся за справедливість".
Що відбувається навколо Фаріон
Нагадаємо, що в інтерв'ю Фаріон звинуватила військових, зокрема бійців "Азову" та 3-ї ОШБр, в тому, що вони спілкуються російською мовою. Вона заявила, що "не може назвати" їх українцями. ЇЇ висловлювання викликали хвилю обурення в суспільстві.
Окрім того, пізніше Фаріон опублікувала допис у своїх соцмережах, в якому заявила, що "воювати за Україну – це не заслуга, а обов'язок", а також назвала російськомовних захисників "москворотими".
Як раніше повідомляла Рубрика, пізніше Фаріон розмістила у своєму Телеграм-каналі скриншот листа зі словами підтримки від студента з Криму Максима Глєбова. При цьому вона не приховала імені хлопця та місто, де він навчається.
Згодом на проросійському ресурсі "Крымский СМЕРШ" з'явилося відео, на якому Глєбов просить вибачення за лист, який написав Фаріон, та стверджує, що відмовився від своїх поглядів.
Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець звернувся до Служби безпеки України щодо мовознавиці Ірини Фаріон за фактом розголошення конфіденційної інформації студента з тимчасово окупованого Криму, який підтримав її на тлі мовного скандалу.
14 листопада студенти університету "Львівська політехніка" вийшли на мітинг та вимагали звільнення професорки Ірини Фаріон. Молодь пояснила, що їхня вимога пов'язана з негативним висловлюванням викладачки на адресу російськомовних військових ЗСУ.
Своєю чергою "Львівської політехніки" зазначила, що наразі для звільнення Фаріон "немає правових і законних підстав".
Служба безпеки України розпочала кримінальне провадження та вже призначила низку експертиз щодо висловлювань і публікацій колишньої народної депутатки Ірини Фаріон.
Кримінальне провадження за цими фактами відкрито за такими статтями Кримінального кодексу України:
У сучасній війні технології стають справжньою зброєю, а кожен 3D-принтер – потужним інструментом для допомоги… Читати більше
31 жовтня ввечері російські загарбники вдарили керованими авіаційними ракетами по цивільному підприємству в місті Дергачі… Читати більше
Сполучені Штати Америки готують новий пакет військової допомоги для України, деталі якого будуть оприлюднені найближчим… Читати більше
У місті Фастів Київської області успішно завершили проєкт модернізації системи управління відходами, який став першою… Читати більше
Міністерство оборони України оголосило про початок бета-тестування сервісу оформлення відстрочки від мобілізації у мобільному застосунку… Читати більше
Українські оборонні технології залучили понад $25 млн іноземних інвестицій завдяки підтримці платформи Brave1, збільшивши цей… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.