fbpx
Сьогодні
16:30 12 Лют 2024

Офіс доброчесності до викладання антикорупційної дисципліни планує залучити 50 вишів у наступному навчальному році

English version here

Офіс доброчесності НАЗК має намір у наступному навчальному році залучити 50 університетів до викладання дисципліни "Антикорупція та доброчесність". У грудні успішно завершилось пілотування цієї дисципліни у 10 вишах, яке тривало один семестр. Навчання охопило більше 800 студентів різних курсів та спеціальностей.

Про це йшлося під час презентації підсумків пілоту, інформує Рубрика.

"Ми хочемо, щоб ця дисципліна поширювалась і якомога більше ЗВО могли її запровадити. Наш амбітний план на наступний навчальний рік – 50 вишів, які викладають дисципліну. Офіс доброчесності розробляє онлайн курс для освітян, за яким вони зможуть підготуватися. Університети самі обиратимуть викладачів, які вестимуть цю дисципліну, однак останні повинні будуть пройти наше навчання та мати відповідний сертифікат", – розповіли в Офісі доброчесності НАЗК.

Студенти пілоту пройшли опитування до та після вивчення курсу. За його результатами, 87% опитаних вважають дисципліну корисною.

Крім того, усі пілотні виші імплементують дисципліну у свої навчальні програми, а деякі, приміром КПІ ім. Ігоря Сікорського та НМУ ім. О.О. Богомольця,  продовжують її викладання уже в поточному семестрі. 

"Із вересня місяця для магістрів юридичного факультету нашого університету дисципліна "Антикорупція та доброчесність" стане обов'язковою, успіхи студентів оцінюватимемо на іспиті", – розповів ректор Чернівецького національного університету ім. Юрій Федьковича Роман Петришин.

Щоб впровадити дисципліну "Антикорупція та доброчесність" у вашому університеті, Офіс доброчесності просить реєструватися за формою: https://bit.ly/49shjAV 

Переглянути результати опитування студентів пілотного курсу можна у вкладенні до цього листа.

Довідка

Проєкт "Доброчесність для молоді" впроваджує ГО Антикорупційний штаб та Офіс доброчесності НАЗК за підтримки  Проєкту  "Підтримка громадянського суспільства та молоді" та фінансування Міністерства закордонних справ Данії. 

Нагадаємо, 36 балів зі 100 можливих отримала Україна в Індексі сприйняття корупції (Corruption Perceptions Index — CPI) за 2023 рік, і тепер наша країна посідає 104 місце поміж 180 країн. Зростання України на 3 бали — один із найкращих результатів за минулий рік у світі.

Зазначимо, що Україна у рейтингу "Індекс сприйняття корупції" продемонструвала один із найкращих результатів у світі, складеному організацією Transparency International за 2023 рік.

Як повідомлялось, понад 55% українських громадян прагнуть якомога швидшого покарання корупціонерів, навіть якщо це буде з порушенням законів.

А друга хвиля соціологічного опитування показує – на думку громадян України, корупція й війна лишаються основними проблемами країни. Причому корупція у питаннях майбутнього відновлення турбує населення  навіть більше, ніж повторення воєнних дій.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: