Про це повідомили в СБУ та НАБУ, пише Рубрика.
Про підозру наразі повідомили шістьом фігурантам:
Справу кваліфікували за ч. 1 ст. 255, ч. 5 ст. 191 КК України. Підозрюваним загрожує до 12 років позбавлення волі.
Правоохоронці не називають імені фігурантів, утім зранку 12 лютого з обшуками прийшли до будинку колишнього народного депутата Сергія Пашинського, про що він сам повідомив.
Що відомо про справу?
За даними слідства, у 2014 році суд наклав арешт на 97 тисяч тонн нафтопродуктів, ввезених в Україну з порушенням законодавства. Їх конфіскували у структур Сергія Курченка — олігарха часів Януковича, який утік з України до рф.
Як встановило слідство, за допомогою політичного лобі ексдепутата ці нафтопродукти передали для профільному держпідприємству, щоб наповнити держбюджет. На той час це підприємство очолювали керівники, які були підконтрольні бізнес-партнеру ексдепутата.
Як зазначається, за вказівкою фігурантів справи посадовці держпідприємства сприяли продажу майже 100 тисяч тонн нафтопродуктів за суттєво заниженими цінами групі компаній, власником якої був бізнес-партнер ексдепутата.
Далі ці нафтопродукти продавали на заправках цієї групи компаній та в інших мережевих АЗС, а отриманий дохід концентрувався у бенефіціарів схеми.
За даними слідства, для створення видимості, що арештовані нафтопродукти передані для потреб Міноборони, держпідприємство здійснило відповідні поставки на комерційній основі, за які Міноборони розрахувалося у повному обсязі. Але МОУ отримало всього 1,6% "нафтопродуктів Курченка". Решта — нафтопродукти, закуплені у тієї ж групи компаній, яка, своєю чергою, закуповувала їх у рф та білорусі. Водночас фігуранти реалізували таку ж номенклатуру товару на свою групу компаній за ціною вдвічі дешевше, ніж на Збройні сили.
На думку слідства, ексдепутат забезпечував політичне прикриття цих оборудок, використовуючи свій вплив та адмінресурс щодо державних підприємств, судових і правоохоронних органів, які були дотичними до конфіскації цих нафтопродуктів.
У 2020 році суд ухвалив рішення про спеціальну конфіскацію на користь нафтопродуктів та грошей, отриманих від їх продажу Однак, за даними слідства, весь обсяг нафтопродуктів та всі виручені від їх реалізації кошти на той час вже були привласнені учасниками схеми. Загальна сума збитків, завданих державі у результаті реалізації схеми, становить 967 мільйонів гривень.
Снеки YUMMOJI – це корисний і смачний продукт. Вони доступні з різними смаками. Є солодкі… Читати більше
Наразі в Україні ведеться виробництво покращеної версії ракетами "Трембіта", яка зможе долетіти до москви. Про… Читати більше
Глава МЗС Німеччини Анналена Бербок та глава МЗС Франції Жан-Ноель Барро прибули в Дамаск 3… Читати більше
У Австрії почала діяти система повернення пластикових пляшок та алюмінієвих бляшанок. Відтепер користувачі платитимуть додаткову… Читати більше
Мошенникам невыгодно подделывать дешевую продукцию: прибыли низкие, а скомпрометированный товар стремительно теряет популярность. Другое дело… Читати більше
У столиці з 2 до 31 січня в столиці працюватимуть 78 пунктів прийому новорічних дерев… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.