Про це сказав речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко в ефірі телемарафону "Єдині новини", пише Рубрика.
"Хочу нагадати, що відзавтра учасники акції анонсували, що вони також блокуватимуть напрямки пунктів пропуску "Устилуг" і "Угринів". Орієнтовно, десь о 10 годині можуть початися такі дії, але будемо сподіватися, що цього не станеться, хоча навряд", – сказав Демченко.
Водночас він зауважив, що учасники акції не блокують рух для легкових автомобілів та пасажирських автобусів.
Також Демченко поінформував, що заблокованими наразі залишаються напрямки пунктів пропуску "Ягодин" і "Рава -Руська".
"Станом на ранок сьогодні навпроти "Ягодина" на території Польщі в бік України в чергах очікують десь 700 вантажних транспортних засобів, у напрямку пункту пропуску "Рава- Руська" десь 400 вантажівок. Вчора близько 11.30 ми отримали інформацію від польських колег про те, що учасники цієї блокади припинили свої дії і рух від того часу і на даний момент він відбувається інтенсивний, але в чергах знаходиться ще незначна кількість вантажівок, якщо порівнювати інші напрямки, це десь 240 навпроти "Шегині" очікують в напрямку в'їзду в Україну", – повідомив речник Держприкордонслужби.
За його словами, понад тисяча вантажівок очікують у черзі у напрямку пункту пропуску "Краківець" "хоч цей напрямок також і не блокується і не блокувався, але, звісно, що водії та перевізники шукають собі напрямки, де вони можуть перетнути кордон і тут ми бачимо збільшення кількості вантажівок, які перебувають у черзі".
"Щодо заблокованих напрямків, то звісно, що рух і кількість вантажних транспортних засобів, які перетнули кордон, значно знизилися. Нагадаю, пункт пропуску "Ягодин" з українського боку, з польського пункту пропуску "Дорогуськ" за добу, коли рух не блокується, можуть перетинати кордон десь 1200-1400 вантажних транспортних засобів в обох напрямках. За минулу добу ця кількість становила на рівні 160 вантажівок в обох напрямках. Фактично суттєве зниження. Також зниження і у напрямку пункту пропуску "Рава-Руська" щонайменше в три рази", – сказав Демченко.
Водночас він зауважив, що недивлячись на те, що пункт пропуску "Шегині" вчора був розблокований, учасники акції можуть поновити свої дії.
"Ми не маємо інформації достеменно від польських колег, але ми розуміємо , що такі дії можуть поновитися", – додав Демченко.
Блокада українського кордону
6 листопада минулого року польські перевізники розпочали страйки на кордоні з Україною. Польські протестувальники вимагали повернути систему пропусків для українських перевізників.
17 січня 2024 року польський уряд підписав угоду з перевізниками, щоб розблокувати кордон з Україною. В рамках угоди сторони домовилися призупинити протести на під'їздах до трьох пунктів пропуску на кордоні до 1 березня.
31 січня Єврокомісія рекомендувала продовжити скасування імпортних мит для сільськогосподарських товарів з України на 2024 рік. Польські фермери відразу заявили, що не підтримують дій ЄС.
Польські фермери анонсували протести на кордоні з Україною на 9 лютого. За словами організаторів страйку з незалежної профспілки фермерів "Солідарність", блокування доріг біля пунктів пропуску триватиме впродовж місяця, до 10 березня.
Міністерство оборони уточнило правила надання відстрочки для студентів й викладачів. Канікули та закінчення навчального року… Читати більше
За підтримки уряду Німеччини громади у шести областях України отримали 20 мобільних клінік, обладнаних за… Читати більше
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський вважає, що цензура під час війни потрібна, однак треба говорити людям… Читати більше
Команда американського президента Дональда Трампа працюватиме над мирною угодою між росією та Україною. Над завершенням… Читати більше
В’язень кремля – журналіст із Херсонщини Сергій Цигіпа став лауреатом Національної премії за захист свободи… Читати більше
Оксфордський словник оголосив "доброту" дитячим словом 2024 року. А "слей" стало найпопулярнішим серед сленгу. Про… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.