Факсимільні видання трьох Апостолів презентували у Софійському соборі столиці: у чому рішення
У Софії Київській відбулася презентація факсимільних видань Христинопільського Апостола, Апостола Федоровича та Теслугівського Апостола.
Про це пише Рубрика, посилаючись на Фейсбук Національного заповідника "Софія Київська".
У чому проблема?
За період з 24 лютого 2022 року по 25 грудня 2023 року російські війська в Україні під час повномасштабного загарбання країни зруйнували або пошкодили 872 об'єкти культурної спадщини. З них пам'яток національного значення – 120, місцевого значення – 682, щойно виявлених – 70.
Росія намагається захопити наші землі та знищити українців не тільки як націю, а ще й все, що пов'язане з нашою історією, надбанням та культурою.
РФ прагне понад усе насадити "руський мір" та переконати світ, що Україна – це нібито "історично російські землі" і росія робить "гуманітарні зусилля для захисту етнічних росіян і російськомовних, яких рф називає "співвітчизниками за кордоном"". Цією риторикою вона виправдовує своє вторгнення в Україну.
В Україні розробляють перший деколонізаційний посібник для закордонних музеїв: навіщо це рішення
Яке рішення?
У Софії Київській відбулася презентація факсимільних видань Христинопільського Апостола, Апостола Федоровича та Теслугівського Апостола.
Така подія – ще одна нагода для українців об'єднатись у збереженні української культури.
Зазначають, що це вже четвертий першодрук, виданий у форматі спільної ініціативи "Повертаємо в Україну культурну спадщину".
Як це працює?
Як зазначили у пресслужбі, цей захід увінчав тривалу співпрацю:
- Національного заповідника "Софія Київська",
- видавництва "Горобець",
- Благодійного фонду імені Б. Возницького,
- Центру дослідження і відродження Волині.
"Успішне здійснення унікального проєкту стало можливим завдяки підтримці меценатів, небайдужих людей, котрі знаходили кошти, щоб донатити не лише на потреби ЗСУ, а й на збереження культурної спадщини", наголосили у повідомленні.
Фоліанти трьох Апостолів ретельно досліджували як науковці заповідника, так і їхні колеги з інших наукових закладів, завдяки чому нові видання мають солідну наукову складову.
Як підкреслила генеральний директор Національного заповідника "Софія Київська" Нелі Куковальська презентація трьох Апостолів не випадково відбулась саме у Софії Київській, адже тут брали початок наша державність, духовність, мова й культура.
"Книга – наша історія, наше надбання, презентувати ці фоліанти у цьому місці – і почесно, і знаково. Ці книги посядуть почесне місце у нашій бібліотеці, їх отримали й поширюватимуть меценати, а п'ятдесят примірників ми подаруємо Вселенському патріарху.
Ці книги – це наша історія, яка закарбована на сторінках цих фоліантів", – наголосила вона.
У презентації взяли участь діячі культури, вчені, історики, видавці, працівники музеїв, представники благодійних організацій і ЗМІ. Програму заходу також доповнив музичний супровід – виступ камерного ансамблю "Київ".
Нагадаємо, що 28 вересня у Національному заповіднику "Софія Київська" презентували сучасний переклад Біблії українською мовою з девтероканонічними книгами Українського Біблійного Товариства.
Окрім того, для військових на передовій книжкова платформа Yakaboo створила безкоштовну електронну бібліотеку, доступ до якої можливий за промокодами.