Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на пресслужбу Харківської ОВА.
У чому проблема?
Домашнє насильство — це не лише про завдані побої. Воно включає десятки форм насильницької поведінки.
Динаміка проблематики домашнього насильства не зменшується. Це пов'язано як і з триваючими бойовими діями, так і з масовим переміщенням населення.
Відкриття центру допомоги для постраждалих від домашнього насильства дасть змогу охопити якісними та доступними соціальними послугами людей, які опинилася в кризі, у тому числі серед внутрішньо переміщених осіб.
Яке рішення?
У Харківському та Богодухівському районах відкрилися денні Центри допомоги постраждалим від домашнього насильства. Стартувати заклади соціальної підтримки вдалося за допомогою Фонду ООН в галузі народонаселення в Україні UNFPA.
Всього в області працюють 24 спеціалізовані служби підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства, обумовленого гендерною ознакою, з яких 10 – утворені за підтримки UNFPA у 2023 році.
«Фонд ООН в галузі народонаселення планує поширювати свої сервіси у Харківській області, це є одним із наших основних пріоритетів. Також плануємо направити свої зусилля в напрямку репродуктивного здоров'я та забезпечувати жителів населених пунктів області мобільними клініками. Маємо попереду багато викликів, тому продовжуємо працювати разом з вами, щоб покращувати життя людей», – сказав представник UNPFA в Україні Массімо Діана.
Як це працює?
У селищі Докучаєвському Роганської громади постраждалі від сімейного насильства можуть проконсультуватися з психологом, а також отримати послугу соціального супроводу.
«Центр у селі Черемушна на Богодухівщині може вмістити до 8 людей. Тут є кімнати для відпочинку, в тому числі для мам із дітьми, кухня, ванна, санвузол, а також кабінет психолога. За необхідності відвідувачі можуть попрацювати – облаштовані робочі місця з доступом в інтернет. Для виконання службових поїздок за кошти донорів Центр забезпечили сучасним автомобілем. Дякую міжнародним партнерам та донорам за значну допомогу у розвитку соціальної сфери Харківської області та підтримку вразливих верств населення», – сказала заступниця начальника ХОВА Олена Логвинова.
Нагадаємо, раніше ми писали, що в Україні створили дашборд "гарячих ліній" для постраждалих від домашнього насильства.
Окрім того, у столиці відкрили перший в Україні тренінговий центр психологічної підтримки — Київський центр стресостійкості. "Рубрика" дізнавалася, як він працює і кому допоможе це рішення.
Загалом в Україні працюють уже 11 Центрів допомоги врятованим, які безкоштовно надають комплексну підтримку з різних питань.
"Рубрика" зібрала номери гарячої лінії для ветеранів, підлітків та постраждалих від насильства, за якими можуть допомогти впоратися з емоційним виснаженням та почуттями, що здаються сильнішими за вас самих.
У ніч на 24 листопада російські загарбники атакували Україну 73 ударними БпЛА типу Shahed та… Читати більше
У Кривому Розі понад 130 тисяч абонентів залишилися без тепла через аварійну ситуацію: без опалення… Читати більше
У неділю, 24 листопада, в Румунії розпочався перший тур виборів Про це інформує Рубрика, посилаючись… Читати більше
Протягом минулої доби, 23 листопада, на фронті російські окупанти найбільше тиснули на Покровському та Курахівському… Читати більше
Учасники Кліматичного саміту ООН COP29, який відбувався в Дубаї, досягли важливого рішення щодо кліматичного фінансування.… Читати більше
У ніч на 24 листопада російські загарбники вкотре атакували Київ безпілотними літальними апаратами. Ворожі дрони… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.