Фінансування для України: Сенат США проголосував за продовження розгляду допомоги у вихідні

Напередодні Сенат Сполучених Штатів Америки проголосував за продовження розгляду питання з виділенням фінансування для України, Ізраїлю та союзників у Індо-Тихоокеанському регіоні у вихідні.

Про це повідомляє Тhe Нill.

Як зазначили у виданні, за це проголосували 64 сенатори, проти виступили 19.

Американське ЗМІ стверджує, що таке рішення дозволить продовжити перемовини щодо дискусійних моментів, серед яких, зокрема, поправки республіканців щодо безпеки кордону.

У Сенаті вирішили працювати без вихідних, щоб прискорити проходження законопроєкту, що передбачає фінансування України, Ізраїлю та інших пріоритетів національної безпеки США до Конгресу.

При цьому частина сенаторів-республіканців обурена тим, що законопроєкт не містить положень щодо посилення південного кордону країни та урегулювання проблеми мігрантів.

Перед цим голосуванням упродовж дня у Сенаті тривали переговори щодо "міграційних поправок".

Варто зазначити, що законопроєкт раніше включав двопартійну угоду про безпеку кордону, яка передбачала реформування національного законодавства у питанні надання притулку та розширення повноважень президента щодо висилання мігрантів.

Однак лідер більшості у Сенаті Чак Шумер вилучив положення про безпеку кордону з законопроєкту після того, як переважна більшість республіканців проголосували проти.

"У п'ятницю ввечері Сенат проголосував 64 проти 19, щоб перейти до законопроєкту. 14 республіканців приєдналися до демократів і двох незалежних, щоб офіційно почати обговорення закону", – пише видання.

Шумер, звертаючись до колег-сенаторів, наголосив, що це голосування "тримає процес ухвалення надзвичайного пакету національної безпеки в Сенаті". Він закликав республіканців продовжити роботу, аби досягти угоди щодо поправок і "швидше проголосувати цей законопроєкт".

"Лідер республіканців у Сенаті Мітч Макконнелл закликав своїх колег просувати законодавство, нагадавши колегам, що вони несуть "обов'язок" "забезпечувати спільну оборону та озброїти наступного головнокомандувача інструментами для використання американської сили".

Він уточнив, як республіканці в Сенаті змінили запит президента Байдена на фінансування, зазначивши, що законодавство вимагатиме від адміністрації визначити конкретні цілі, вимоги та показники допомоги Україні", – пише видання.

У Тhe Нill наголосили, що це голосування перед тим, як сенатори мали роз'їхатися на вихідні, дозволило усунути процедурну перешкоду і продовжити працювати над змінами до законопроєкту без перерв.

Зокрема, одним з гострих дискусійних питань залишається питання безпеки кордону.

Один з сенаторів, що голосував проти просування законопроєкту, що передбачає допомогу для України, Марко Рубіо, назвав ситуацію на південному кордоні США "вторгненням" мільйонів мігрантів. Тож, мовляв, не можна допомагати Україні боротися з російським вторгненням, ігноруючи "вторгнення в Америку".

Однак завдяки голосуванню у п'ятницю сенатори замість того, аби роз'їхатися на вихідні, продовжать перемовини щодо поправок та допрацьовувати позиції. За словами лідера більшості у Сенаті Чака Шумера, якщо республіканці визначаться раніше – він готовий одразу поставити на голосування і погоджені поправки, і закон у цілому.

Що відомо про затримку допомоги від США  

Нагадаємо, що у США закінчилися гроші, які призначені для фінансування військової допомоги Україні. У зв'язку з цим президент Джо Байден запросив у Конгресу понад 100 млрд доларів, в які входять понад 60 млрд доларів для України.

Зараз у Конгресі є розбіжності щодо цього пакету, оскільки республіканці вимагають додати туди пропозиції щодо посилення безпеки кордонів, зокрема з Мексикою. Запит Байдена досі не схвалили.

Раніше Байден заявляв, що готовий до серйозних змін у міграційній політиці, та закликав республіканців не блокувати допомогу Україні, бо в іншому разі доведеться платити ще більше.

Окрім того, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повторив свою впевненість у тому, що Конгрес США схвалить додаткове фінансування для України попри розбіжності представників двох партій у питанні міграції.

Варто додати, що 6 лютого президент США Джо Байден знову звернувся до Конгресу США проголосувати за законопроєкт, щодо виділення додаткового фінансування на потреби національної безпеки, в тому числі для України, Ізраїлю й південного кордону США.

Своєю чергою посол України у США Оксана Маркарова повідомляла, що законопроєкт про допомогу Україні розглянуть без міграційної реформи. Вона пояснила ситуацію та нюанси, що виникли як довкола законопроєкту в цілому, так і щодо питання посилення безпеки на південному кордоні США.

7 лютого Сенат ухвалив процедурне рішення для подальшого розгляду законопроєкту про виділення додаткової допомоги Україні, Ізраїлю і Тайваню. Сенатори змогли у першому своєму голосуванні набрати достатню кількість голосів.

Свіжі дописи

  • Новини

Війська рф атакували Запоріжжя, виникла пожежа: у Харкові пролунали вибухи

Ворог ввечері 22 січня атакував Запоріжжя. Внаслідок російського обстрілу в одному з районів міста виникла… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

Міноборони озвучило найпопулярніші спеціальності у рекрутингових центрах армії

У Міністерстві оборони оприлюднили список з 7 спеціальностей, найпопулярніших серед кандидатів у рекрутингових центрах української… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

На Миколаївщині відкрили кулінарний хаб для навчання кухарів для закладів освіти

Перший кулінарний хаб для навчання кухарів та перепідготовки кадрів для закладів освіти відкрили у Миколаївській… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

Справа про неякісні кулемети: ексчиновника Міноборони Лієва відправили під варту

Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення понад 9 млн… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

У Тростянці завершили основні будівельні роботи в багатоквартирних будинках

У Тростянці в двох багатоповерхівках, які зазнали пошкоджень під час окупації, Служба відновлення та розвитку… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

Демченко прокоментував співпрацю ДПСУ із “сумнівним постачальником” боєприпасів: жодного зірваного контракту

Речник ДПСУ Андрій Демченко заявив, що Державна прикордонна служба співпрацює виключно з перевіреними постачальниками, щоб… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.