Екоактивісти облили супом відому картину Клода Моне "Весна"
Активістки організації «Riposte Alimentaire» облили супом відому картину Клода Моне «Весна». Полотно експонується в Музеї образотворчого мистецтва в Ліоні.
Як передає Рубрика, фото та відео вони розмістили в соцмережі Х.
"Ця весна буде єдиною, яка у нас залишиться, якщо ми не відреагуємо. Що будуть малювати наші майбутні художники? Про що ми будемо мріяти, якщо весни більше не буде? " – скандують активістки перед полотном.
Організація «Riposte Alimentaire» виступає за громадянський опір задля побудови справедливого і стійкого суспільства, а також за права на здорове та достатнє харчування.
💬 "Ce printemps sera le seul qui nous restera si nous ne réagissons pas. Que vont peindre nos futurs artistes ? A quoi rêverons-nous s'il n'y a plus de printemps ?"
ont scandé Ilona et Sophie, citoyennes engagées avec la campagne Riposte Alimentaire. [2] pic.twitter.com/bg4UNnejFF— Riposte Alimentaire (@riposte_alim) February 10, 2024
Як раніше повідомляла Рубрика, саме ця спільнота два тижні тому облила супом перлину експозиції паризького Лувру – всесвітньо відому картину "Мона Ліза" ("Джоконда") Леонардо Да Вінчі.
Подібні акції екоактивістів у найвідоміших музеях світу відбуваються не вперше. Наприклад, у 2022 році у німецькому музеї Барберіні (Потсдам) кліматичні активісти облили картину Клода Моне картопляним пюре, а в Лондоні – облили супом шедевр Ван Гога за 86 млн євро.
А в мадридському музеї Прадо кліматичні активісти приклеїли себе до рам двох всесвітньо відомих картин іспанського майстра Франсіско де Гойї, таким чином проявляючи стурбованість до надзвичайної кліматичної ситуації в країні.
Також повідомлялось, що кліматичні активісти влаштували в Амстердамі у Рейксмузеум акцію біля відомої картини Рембрандта "Нічна варта". Учасники акції вирішили звернути увагу на проблему підвищення рівня води в океанах.
Змін не було понад 10 тис. років: масштабна система течій Атлантичного океану наближається до "точки неповернення"
Одеський скульптор створює артоб'єкти із використаних куль: для чого це рішення
У Фінляндії найбільший музей "Атенеум" визнав художника Рєпіна українцем: навіщо це рішення