Про це Чеслав Секерський розповів в ефірі Польського радіо, цитує Рубрика.
За словами Секерського, польські аграрії "мають слушні очікування і вимоги, аби обмежити надмірний наплив товарів з України" на європейський ринок, особливо до Польщі.
Він зазначив, що схиляється до обмеження імпорту до Польщі агротоварів з України, над чим здійснюватиметься контроль, аби це не зашкодило польському ринку.
Cекерський повідомив, що Польща веде двосторонні переговори з Україною з приводу встановлення величини квот на певні товари.
"Якщо якогось продукту забагато і він шкодить ринку, то відбувається блокування..", – зазначив міністр сільського господарства РП.
Він зауважив, що Польща також експортує сільськогосподарську продукцію на ринки інших країн ЄС і не може конкурувати в цьому питання з українським агросектором, який здійснює виробництво у значних масштабах.
Він додав, що в цьому питання аргументи польських аграріїв йому також зрозумілі.
"В певних сферах необхідною буде повна блокада, як у випадку із збіжжям. Це може знадобитися стосовно цукру, якщо буде занадто великий наплив. Це може бути потрібним також у випадку м'яса птиці. Ми це аналізуємо і будемо вносити такі пропозиції до Єврокомісії, але також хочемо це узгодити у відносинах з Україною",- підкреслив Секерський.
Як повідомляло агентство, польські аграрії розпочали з 11-ї години (за київським часом) у п'ятницю блокаду загальнонаціональних доріг по всій країні, а також пунктів пропуску на польсько-українському кордоні.
За попередніми даними організаторів страйку з незалежної профспілки фермерів "Солідарність", блокада основних автошляхів країни триватиме декілька годин, а доріг біля пунктів пропуску – упродовж місяця, до 10 березня.
Попередній уряд Матеуша Моравецького з 15 вересня минулого року в односторонньому порядку запровадив ембарго на ввезення українського збіжжя (пшениця, кукурудза, ріпак, соняшник) до Польщі після того, як Єврокомісія відмовилася продовжити цю заборону на рівні ЄС. Новий уряд Дональда Туска вирішив поки не скасовувати це ембарго.
Ситуація на кордоні з Польщею
Через акції протесту польських фермерів ускладнено рух через низку пунктів пропуску.
Перед пунктом пропуску протестувальники налаштовані пропускати по 1 вантажному автомобілю, 1 автобусу й 1 легковому автомобілю на годину.
Біля пункту пропуску протестувальники планують пропускати по 2 вантажні автомобілі на годину в обох напрямках. Рух легкового транспорту й автобусів не обмежуватиметься.
Протестувальники планують пропускати щогодини по 1 вантажівці в обидві сторони. Рух автобусів відбуватиметься без змін.
Як пише Державна митна служба, згідно з інформацією від польської сторони, фермери планують від сьогодні, 9 лютого, у пункті пропуску "Хрубешув – Володимир-Волинський" перешкоджати перевантаженню українських сільськогосподарських товарів із залізничного на автомобільний транспорт і переміщенню їх на термінали по станції Хрубешув.
"Вантажі інших категорій переміщуватимуться без обмежень", – додає пресслужба.
Блокада українського кордону
6 листопада минулого року польські перевізники розпочали страйки на кордоні з Україною. Польські протестувальники вимагали повернути систему пропусків для українських перевізників.
17 січня 2024 року польський уряд підписав угоду з перевізниками, щоб розблокувати кордон з Україною. В рамках угоди сторони домовилися призупинити протести на під'їздах до трьох пунктів пропуску на кордоні до 1 березня.
31 січня Єврокомісія рекомендувала продовжити скасування імпортних мит для сільськогосподарських товарів з України на 2024 рік. Польські фермери відразу заявили, що не підтримують дій ЄС.
Від 2 листопада 20 станцій Київської кільцевої електрички звучатимуть голосами вихованців дитячих залізниць з шести… Читати більше
Однією із головних цілей протимінної діяльності в системі Міністерства оборони є рівний доступ до роботи у цій… Читати більше
Австралія передала Україні кілька плануючих бомб Joint Direct Attack Munition Extended-Range (JDAM-ER). Це відбулось відразу… Читати більше
АТ «Укрпошта» анонсувала запуск пілотного проєкту доставлення посилок за допомогою кур’єрів і поштоматів. Це станеться… Читати більше
Станом на 16:00, 2 листопада, на фронті від початку доби відбулося 107 бойових зіткнень. Майже… Читати більше
Російські військові фактично щодня атакують Київ дронами. Для цього ворог застосовує певну тактику, щоб заплутати… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.