Обмежити імпорт жаб’ячих лапок вимагають зоозахисники від європейських урядів

До міністрів екології держав ЄС звернулися понад чотири десятки організацій захисників тварин із вимогою припинити неконтрольований імпорт жаб'ячих лапок з третіх країн.

Про це розповідає Le Parisien, інформує Рубрика.

Підписанти листа вказують, що міжнародна торгівля жаб'ячими лапками, які можна знайти в багатьох супермаркетах, зовсім не контролюється.

За словами зоозахисників, "упродовж десятиліть переважну більшість жаб виловлювали в дикій природі, що сприяло скороченню популяцій у всіх країнах".

Жаб'ячі лапки асоціюються насамперед із кухнею Франції, але їх охоче споживають і в інших країнах Європи.

У Старому світі найбільшим імпортером є Бельгія. Утім, три чверті цього продукту країна постачає до сусідньої Франції, яка посідає друге місце за обсягами імпорту.

Далі у рейтингу найбільших покупців ідуть Нідерланди, Італія та Іспанія.

Загалом країни ЄС щороку імпортують 4 тисячі тонн лапок – залежно від розміру це від 81 до 200 мільйонів жаб.

Як зазначається, у минулому основними постачальниками лапок на європейський ринок були Індія та Бангладеш. Але вони заборонили експорт ще наприкінці 1980-х років, оскільки знищення популяції жаб призвело до значного поширення комах та шкідників, і, як наслідок, зросло використання пестицидів.

Останніми роками найбільшими постачальниками жаб є Індонезія, Туреччина та Албанія.

У Туреччині, за словами біологів, ендемічні їстівні види перебувають під загрозою зникнення до 2032 року, якщо їх вилов триватиме такими темпами, як зараз.

Окрім того, у самій Франції вбивають щороку два мільйони червононогих жаб. Їх продають ресторанам за ціною від 50 центів до 1 євро за штуку, тобто за вищими цінами, ніж імпортних.

Зоозахисники також критикують поводження з тваринами.

"Методи вбивства особливо жорстокі: щоб заощадити час, більшість стегон відрізають ножицями або іншими гострими інструментами, не даючи жабам анестезію. Верхня частина, включаючи мозок, потім викидається в агонізуючому стані", – розповіла екологічна активістка Шарлотта Нітар.

Додамо, що з України до ЄС постачають здебільшого лапки диких жаб, яких виловлюють на півдні Одеської області, в районі Вилкова.

Нагадаємо, парламент Литви прийняв закон, що забороняє хутрові ферми.

У середньому, для однієї шуби вбивають до 250 шиншил, 100 кроликів, 90 соболів, 60 куниць, 45 норок, 18 лисиць та собак, чи 4 вовки. Значну більшість тварин для хутряного одягу вирощують на хутрових фермах. Та, на жаль, дивлячись на шубу у вітринах бутиків чи на сторінках журналів, неможливо побачити як тварину били струмом чи отруювали поки її серце не зупинилось.

Також повідомлялось, що в Україні з'явилась нова "Червона книга": всі персонажі в ній вигадані, а ідея видання полягає в порятунку неіснуючими тваринами наявних видів.

Свіжі дописи

  • Новини

На переговори зі Сполученими Штатами вже сьогодні поїдуть Єрмак та Свириденко

23 лютого керівник Офісу президента Андрій Єрмак та міністерка економіки Юлія Свириденко матимуть новий раунд… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

У Талліні з нагоди третьої річниці вторгнення рф в Україну відбувся мітинг

Напередодні на площі Свободи в естонській столиці Таллінні відбувся мітинг з нагоди третьої річниці повномасштабного… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

ЗМІ: Зеленський визначив склад армійських корпусів та призначив командирів

Верховний головнокомандувач Володимир Зеленський на Ставці визначив склад армійських корпусів та призначив командирів: зміни мають… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

Абсолютна більшість українців погоджується на припинення вогню лише за умови гарантій безпеки, – результати опитування

Українці категорично проти переговорів Сполучених Штатів Америки та російської федерації щодо закінчення війни без участі Києва. Також… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

Щоденник відновлення: в Україні запустили телевізійний дайджест про відбудову

Телевізійний дайджест, присвячений ініціативам з відновлення та реконструкції в Україні, створює EU NEIGHBOURS East у… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

Міноборони повідомило про тимчасовий збій у “Резерв+”: що відомо

У застосунку "Резерв+" другий раз за місяць стався збій: спостерігаються технічні проблеми. Про це повідомляє… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.