Оповідання письменника та військовослужбовця Вишебаби включили у шкільну програму

До навчальної програми з української літератури включили оповідання українського письменника й військовослужбовця Павла Вишебаби "Марсіани".

Про це повідомив сам письменник у Facebook, інформує Рубрика.

У своєму дописі захисник пригадав, як одного разу читав текст цього оповідання на творчому вечорі в Ужгороді.

"Перший командир моєї бригади, полковник Юрій Беляков, вийшов на сцену з мокрими очима і сказав у мікрофон: "Усе так і було", зауважив автор оповідання.

Школярі вивчатимуть його у 7 класі, тому Вишебаба сподівається, що підлітків цей текст також вразить. 

Письменник написав свій твір на початку повномасштабного вторгнення росіян в Україну, до того ж "Марсіани" засновані на реальних подіях.

У тексті йде мова про перебування бригади автора на Донеччині, під час якого військові вирішують переночувати у порожньому дитсадку, де ще зранку були діти.

"Ми з нашим камуфляжним одягом і брудними берцями, з нашою зброєю і неголеними обличчями виглядаємо тут, як прибульці з іншої планети. Тепер вже ми почуваємось марсіанами, які прибули на затишну Землю", описують події в тексті оповідання.

Варто додати, що оповідання "Марсіани" входить до збірки Павла Вишебаби "Тільки не пиши мені про війну".

Нагадаємо, що тривоги, обстріли та хвилювання за близьких не сприяють навчальному процесу. Зосереджуватися на звичних для себе способах освоїти щось нове все важче. Вихід в наших умовах один — шукати нові рішення.

"Рубрика" зібрала найкращі мобільні додатки, програми та сайти, які стануть у пригоді школярам, студентам й фахівцям, що хочуть вдосконалити свої знання. Читайте докладніше у нашому матеріалі: "Навчання в умовах війни: ТОП додатків та сайтів для вашої освіти".

Окрім того, сім днів в рамках січня та лютого цьогоріч виділили українські школи для розвитку STEM-навичок в учнях. Інженерний тиждень — це проєкт, який допомагає розвивати креативність, самостійність та винахідливість у школярах.

"Рубрика" розповідає, як організаторам вдається робити його доступним навіть для найвіддаленіших шкіл та інклюзивним для учнів з особливими освітніми потребами. Читайте докладніше у нашій статті: "В Україні ми всі трошки інженери": як працює інклюзивна популяризація STEM-освіти в українських школах"

Свіжі дописи

  • Новини

Генштаб: на фронті за добу відбулися понад 220 атак ворога, і майже половина – на двох напрямках

Протягом минулої доби, 23 листопада, на фронті російські окупанти найбільше тиснули на Покровському та Курахівському… Читати більше

Sunday November 24th, 2024
  • Новини

Саміт COP29 затвердив фінансування у 300 мільярдів доларів щороку для боротьби з кліматичною кризою

Учасники Кліматичного саміту ООН COP29, який відбувався в Дубаї, досягли важливого рішення щодо кліматичного фінансування.… Читати більше

Sunday November 24th, 2024
  • Новини

У КМВА розповіли про відбиття нічної атаки ворожих безпілотників

У ніч на 24 листопада російські загарбники вкотре атакували Київ безпілотними літальними апаратами. Ворожі дрони… Читати більше

Sunday November 24th, 2024
  • Новини

Авіакомпанія Finnair скасовує майже 300 рейсів у грудні: це пов’язано зі страйком пілотів

Фінська авіакомпанія Finnair оголосила, що змушена скасувати майже 300 рейсів у грудні через акцію протесту… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

путін підписав закон щодо заборони у росії “пропаганди чайлдфрі”

Очільник Кремля володимир путін підписав законопроєкти про заборону "пропаганди чайлдфрі", тобто відмови від народження дітей та… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

У Греції комуністи напали на акцію з ушанування пам’яті жертв Голодомору: Україна вимагає розслідування

У грецькому місті Мандра комуністи напали на акцію українців, присвячену вшануванню пам’яті жертв Голодомору. Україна… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024

Цей сайт використовує Cookies.