Про це Арахамія написав в Telegram, інформує Рубрика.
"Вчора проголосували в першому читанні законопроект №10449 щодо військової служби, мобілізації та обліку. Питання до нього є у всіх. Будемо працювати над ними в комітеті до другого читання…Точно неприйнятними є норми щодо блокування особистих рахунків громадян. Не бачу в Раді тих, хто би таке підтримував. Це питання, які вже в роботі", – йдеться у повідомленні.
Він додав, що питання людей з інвалідністю і тих, хто за ними доглядає, залишать в редакції чинного законодавства.
Також, за словами Арахамії, парламентарі ще раз переглянуть підхід до аспірантів. Нардеп зазначив, що наразі фінального рішення ще немає − шукатимуть компроміс.
"Також працюємо в міжфракційній робочій групі над іншими пунктами законопроекту. Маємо збалансувати інтереси військового командування, бізнесу і громадян. Завдання не з легких, роботи буде багато", − підсумував глава фракції "Слуги народу".
Зазначимо, що секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данілов заявив, що ймовірність того, що норми оновленого законопроєкту про мобілізацію не будуть відповідати Конституції "наближена до нуля".
"І депутати, які несуть політичну відповідальність за голосування і президент України не допустять того, щоби антиконституційні норми були в цьому законі", – зауважив Данілов.
Він також наголосив, що важливо аби закон був справедливим та зрозумілим для суспільства.
"Цей закон має бути справедливим і зрозумілим для всього суспільства. В нього не має бути трактувань, які одні "читають зліва, інші читають справа". Він має бути прости і зрозумілим. Щоб кожна людина зрозуміла, про що йдеться", – додав секретар РНБО.
Законопроєкт про мобілізацію
25 грудня Кабмін вніс до Ради законопроєкт "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби".
У ньому прописані пропозиції, зокрема, щодо:
У пояснювальній записці зазначається, що законопроєкт має створити умови для "належного укомплектування бойових підрозділів під час відсічі збройній агресії проти України".
А 30 січня уряд повторно вніс до Верховної ради законопроєкт про мобілізацію, військовий облік та проходження військової служби. Документом, зокрема, пропонується змінити порядок її проведення.
Серед пропозицій уряд хоче, щоб повістки військовозобов'язаним надсилалися через електронний кабінет призовника. У першій версії Міноборони пропонувало, щоб повістки відправляли електронною поштою.
Також пропонують запровадити заходи впливу на ухилянтів, які можуть бути застосовані за рішенням суду.
Відповідно, за рішенням суду після звернення ТЦК передбачають:
Як повідомлялось, 7 лютого Верховна Рада підтримала у першому читанні урядовий законопроєкт про мобілізацію.
Щонайменше три російські нафтопереробні заводи зупинили перероблення або скоротили обсяги виробництва через значні збитки на… Читати більше
Уряд запускає проєкт з навчання за державний кошт жінок професіям, в яких традиційно домінували чоловіки.… Читати більше
Китай уперше поставив росії зброю для війни проти України. У відповідь на це Європейський Союз… Читати більше
У Кривому Розі на виконання розпорядження голови Дніпропетровської обладміністрації демонтували пам'ятники російським поетам Олександру Пушкіну… Читати більше
До стрілянини у Бориспільському районі Київської області причетний працівник «Муніципальної варти» громади, який входив до… Читати більше
До 100-річчя Українського радіо Національний банк України презентував пам'ятну монету, а "Укрпошта" урочисто погасила марку "Нове сторіччя… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.