Про це пише The New York Times, передає Рубрика.
За словами Маркарової, великий пакет (Україна/Ізраїль/Тайвань/Міграційна реформа) очікувано не підтримано через відсутність голосів за угоду з міграційної реформи, над якою перемовники працювали останні місяці.
"Саме тому ще до голосування за Великий пакет комітет з асигнування опублікував текст документа "на заміну", який передбачає виключно міжнародну допомогу Україні ( 60,06 мільярдів доларів США) Ізраїлю та Тайваню", – розповіла вона.
Маркарова пояснила, що Сенат підтримав процедурне рішення за перегляд рішення по голосуванню, яке потрібне для винесення на голосування питання щодо припинення дебатів і розгляд по суті "чистого" законопроєкту про міжнародну допомогу США без міграційної реформи.
Для цього потрібно буде 60 голосів.
Посол зауважила:
"Вечірнє засідання (Сенату США – ред.) закрито, лідер більшості Шуммер повідомив, що має намір винести на голосування питання щодо припинення дебатів щодо законопроєкту про міжнародну допомогу США, який включає Україну, Ізраїль та держави Індо-тихоокеанського регіону, о 12 годині дня за Вашингтоном 8 лютого ц. р.".
Як зазначає NYT, у середу Сенат "застряг" у голосуванні щодо законопроєкту про надання десятків мільярдів доларів Україні та Ізраїлю після того, як республіканці заблокували компромісний варіант, який передбачав надання допомоги у поєднанні із "суворими заходами з охорони кордонів", і оголосили перерву, так і не просунувшись у розгляді пакету витрат на національну безпеку.
Демократ Чак Шумер сподівався на швидке голосування в середу за те, що він назвав своїм "планом Б" для відновлення пакету допомоги після провалу угоди щодо кордону.
Але до вечора середи робота зайшла в глухий кут, оскільки республіканці в Сенаті не поспішали з голосуванням.
Дослівно NYT:
"Цей план, розроблений протягом чотирьох місяців кропітких двопартійних переговорів, втратив підтримку республіканців після того, як Трамп рішуче виступив проти нього.
Він провалився при голосуванні 50 на 49, не дотягнувши до 60 голосів, необхідних для просування, оскільки всі республіканці, окрім чотирьох, проголосували за його відхилення".
Після 19:00 Шумер заявив, що Сенат йде на перерву, аби "дати нашим колегам-республіканцям ніч, щоб розібратися в собі".
Члени обох партій, які відстоювали цей пакет, попередили, що доля Східної Європи висітиме на волосині, а також репутація Америки на світовій арені, якщо Конгрес не зможе просунутися вперед.
Як повідомлялось, Сенаті США не набралось достатньо голосів для процедурного голосування за законопроєкт із посиленням міграційної політики, який передбачав додаткові кошти для України, Ізраїлю й Тайваню.
Після цього президент США Джо Байден різко розкритикував республіканців у Конгресі
Він сказав, що "ніколи не думав, що побачу щось подібне до того, що ми бачимо зараз" на Капітолійському пагорбі, і звинуватив свого опонента, колишнього президента Дональда Трампа, в тому, що він дзвонив і "погрожував" законодавцям "відплатою", якщо вони підтримають пакет, який також включає більше американського фінансування для України та Ізраїлю.
Байден заявив, що республіканці зробили це, "тому що їм дзвонить Дональд Трамп і погрожує".
Нагадаємо, 6 лютого президент США Джо Байден знову звернувся до Конгресу США проголосувати за законопроєкт, щодо виділення додаткового фінансування на потреби національної безпеки, в тому числі для України, Ізраїлю й південного кордону США.
Що відомо про затримку допомоги від США
Нагадаємо, що у США закінчилися гроші, які призначені для фінансування військової допомоги Україні. У зв'язку з цим президент Джо Байден запросив у Конгресу понад 100 млрд доларів, в які входять понад 60 млрд доларів для України.
Зараз у Конгресі є розбіжності щодо цього пакету, оскільки республіканці вимагають додати туди пропозиції щодо посилення безпеки кордонів, зокрема з Мексикою. Запит Байдена досі не схвалили.
Своєю чергою Байден наголосив на важливості ухвалення рішень у Конгресі для забезпечення України необхідними ресурсами, у тому числі засобами протиповітряної оборони та артилерії, для захисту від вторгнення росії.
Окрім того, 17 січня президент США Джо Байден обговорив із представниками обох палат Конгресу надання фінансової та військової підтримки Україні. Глава Білого дому закликав оперативно затвердити пакет допомоги Україні на суму 61,3 млрд доларів і наголосив на важливості посилення захисту кордону від нелегальних мігрантів з Мексики.
Також раніше Байден заявляв, що готовий до серйозних змін у міграційній політиці, та закликав республіканців не блокувати допомогу Україні, бо в іншому разі доведеться платити ще більше.
Тим не менш, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повторив свою впевненість у тому, що Конгрес США схвалить додаткове фінансування для України попри розбіжності представників двох партій у питанні міграції.
Значні зміни в популярності каналів та типів контенту продемонструвало нове дослідження медіаспоживання серед українців, проведене… Читати більше
Канцлер Німеччини Олаф Шольц і очільник Кремля володимир путін у п'ятницю, 15 листопада, провели телефонну розмову.… Читати більше
Печерський районний суд Києва продовжив до 23 грудня запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту… Читати більше
Під час засідання 15 листопада уряд ухвалив порядок реалізації проекту зимової підтримки українських родин, повідомив… Читати більше
15 листопада у Києві провели в останню путь госпітальєрку Марію-Христину Двойнік із позивним "Альпака". Волонтерка загинула на… Читати більше
Выбор CRM-системы для команды может быть непростой задачей, особенно для небольших интернет-магазинов, которые имеют ограниченные… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.