Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на трансляцію засідання верхньої палати Конгресу США.
Так, законопроєкт, над яким кілька місяців працювали в Сенаті, не набрав потрібних 60 голосів. У Сенаті США не знайшлося достатньої кількості голосів на підтримку компромісного законопроекту, про який демократи та республіканці домовлялися кілька місяців. Каменем спотикання стало питання захисту кордонів.
Варто зауважити, що провальне голосування за законопроект прогнозували ще вчора, 6 лютого, оскільки його відмовилися підтримувати республіканці.
Але, за інформацією The Hill, лідер демократів у Сенаті Чака Шумера має "план Б". Після провального голосування він внесе на розгляд верхньої палати Конгресу пакет з допомогою Україні, Ізраїлю та Тайваню, але без захисту кордонів.
Нагадаємо, вчора, 6 лютого, Президент США Джо Байден знову звернувся до Конгресу США проголосувати за законопроєкт, щодо виділення додаткового фінансування на потреби національної безпеки, в тому числі для України, Ізраїлю й південного кордону США.
Що відомо про затримку допомоги від США
Нагадаємо, що у США закінчилися гроші, які призначені для фінансування військової допомоги Україні. У зв'язку з цим президент Джо Байден запросив у Конгресу понад 100 млрд доларів, в які входять понад 60 млрд доларів для України.
Зараз у Конгресі є розбіжності щодо цього пакету, оскільки республіканці вимагають додати туди пропозиції щодо посилення безпеки кордонів, зокрема з Мексикою. Запит Байдена досі не схвалили.
Своєю чергою Байден наголосив на важливості ухвалення рішень у Конгресі для забезпечення України необхідними ресурсами, у тому числі засобами протиповітряної оборони та артилерії, для захисту від вторгнення росії.
Окрім того, 17 січня президент США Джо Байден обговорив із представниками обох палат Конгресу надання фінансової та військової підтримки Україні. Глава Білого дому закликав оперативно затвердити пакет допомоги Україні на суму 61,3 млрд доларів і наголосив на важливості посилення захисту кордону від нелегальних мігрантів з Мексики.
Також раніше Байден заявляв, що готовий до серйозних змін у міграційній політиці, та закликав республіканців не блокувати допомогу Україні, бо в іншому разі доведеться платити ще більше.
В останні дні конгресмени надсилали обережні сигнали, що обидві партії близькі до компромісу. Але спікер Палати представників республіканець Майк Джонсон напередодні заявив, що угода "мертва".
Паралельно на республіканців почав тиснути ймовірний кандидат у президенти Дональд Трамп, який закликав не укладати нинішньої компромісної угоди.
Тим не менш, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повторив свою впевненість у тому, що Конгрес США схвалить додаткове фінансування для України попри розбіжності представників двох партій у питанні міграції.
Війська російської федерації у ніч проти 10 січня атакували Україну 72 ударними дронами Shahed та… Читати більше
Видання Spiegel з посиланням на свої джерела повідомило, що Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц не… Читати більше
Протягом минулої доби російські загарбники штурмували Покровський і Курахівський напрямки 71 раз, на Курському плацдармі… Читати більше
У Римі президент України Володимир Зеленський зустрівся з Головою Ради міністрів Італії Джорджею Мелоні. Серед ключових… Читати більше
У Солом’янському районі столиці вночі 10 січня уламки російського безпілотника влучили в багатоповерховий житловий будинок,… Читати більше
Українські розробники працюють над революційним AI-застосунком, який допоможе дітям, що не можуть говорити, висловлювати свої… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.