Заморожені та конфісковані активи росії мають стати ключовим джерелом для відбудови України, – Шмигаль
6 лютого Прем'єр-міністр Денис Шмигаль зустрівся з Генеральним секретарем Організації економічного співробітництва та розвитку Матіасом Корманном. До обговорення про продовження співпраці також долучилися Перший віце-прем'єр-міністр України — Міністр економіки Юлія Свириденко, Міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов, представники Мінфіну, Мінцифри та Мін'юсту.
Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на Урядовий портал.
«Набуття повноправного членства в Організації — один із наших пріоритетів. Адже це маркер готовності вступу України в ЄС та сигнал для іноземних компаній, що Україна — перспективна країна для інвестицій», — наголосив Денис Шмигаль.
Прем'єр-міністр подякував Матіасу Корманну за схвалену програму ОЕСР для України та підкреслив, що Уряд покращив державні функції, не зважаючи на агресію росії, та демонструє високу спроможність у проведенні реформ. Це своєю чергою відзначили в Організації.
«Наші партнери акцентували на досягнутому, попри війну, прогресі в таких сферах як державне управління, цифровізація, боротьба з корупцією, спрощення дозвільних процедур. Було відзначено запровадження грейдової системи оплати праці державних службовців як важливий крок у напрямку реформи державного управління. Продовжуємо корпоративну реформу», — повідомив Глава Уряду.
Крім того, Денис Шмигаль звернувся до ОЕСР з проханням сприяти розробці Міжнародних рекомендацій щодо конфіскації таких активів, адже переконаний, що заморожені та конфісковані активи росії мають стати ключовим джерелом для відбудови України.
Прем'єр-міністр подякував команді ОЕСР за потужну підтримку на міжнародному рівні та допомогу в імплементації реформ.
Що відомо про конфіскацію російських активів
Як відомо, СБУ впродовж 2022-2023 років і станом на початок серпня арештували активи російських бізнесменів, які фінансують війну, на майже 190 мільярдів гривень.
До того ж, активи російських олігархів арештовують за кордоном:
- Велика Британія з часу повномасштабного вторгнення рф в Україну і станом на середину червня цього року заморозила понад 18 мільярдів фунтів стерлінгів (23 мільярди доларів) активів і ввела санкції проти понад 1550 росіян.
- А в Чехії заморозили активи російського олігарха Володимира Євтушенкова, наближеного до президента рф володимира путіна.
- Польща також запропонувала віддати заморожені активи рф Україні та країнам ЄС.
- У Німеччині вдалося заблокувати російські активи на суму понад 4 мільярди євро.
- В ЄС вивчають процедуру конфіскації 200 млрд євро заморожених активів російського Центрального банку. Свої пропозиції також розробляє Єврокомісія.
- Бельгія створила спеціальний фонд для підтримки України обсягом 1,7 млрд євро, який наповнюють з оподаткування заморожених в країні російських активівю
- У липні Італія повідомила, що після вторгнення російської федерації в Україну минулого року заморозила активи російських олігархів на суму близько 2 мільярдів євро.
- Посли Європейського Союзу 29 січня досягли згоди щодо використання прибутку від заморожених російських активів для допомоги Україні.