Японія на розробку ШІ для промислового застосування виділяє понад $56 мільйонів
Уряд Японії виділяє понад 56 мільйонів доларів на підтримку розробки програмного забезпечення в галузі генеративного штучного інтелекту.
Про це повідомляє NHK, інформує Рубрика.
Міністр економіки, торгівлі та промисловості Японії Сайто Кен заявив, що уряд має намір прискорити нарощування потенціалу штучного інтелекту (ШІ) для того, щоб країна могла продовжувати робити інноваційний внесок у майбутнє.
Зокрема, його відомтво надасть 8,4 млрд ієн, або понад 56 млн доларів, на фінансування ініціативи у галузі ШІ сімом організаціям, серед яких низка стартапів, а також університет.
Їм буде надано безкоштовний піврічний доступ до хмарних послуг компанії Google.
Він фінансуватиметься міністерством для забезпечення доступу до великих обсягів даних, необхідних для тренування систем генеративного ШІ, відомих як великі мовні моделі.
Одержувачі цих коштів від уряду ставлять за мету розробити великі мовні моделі, що підтримують японську мову.
Технології штучного інтелекту такого роду матимуть різноманітне промислове застосування, зокрема, використовуватимуться для повної автоматизації водіння.
Як повідомляла Рубрика, для того, щоб штучний інтелект заговорив не лише українською, а і кримськотатарською, український стартап Respeecher ініціював проєкт зі збору голосів носіїв кримськотатарської мови.
Нагадаємо, що українські розробники на базі Штучного Інтелекту створили платформу Mantis Analytics, яка вміє моніторити, аналізувати події та виявляти маніпуляції в інформаційному просторі.
Також повідомлялось, що OpenAI випустила гайд для вчителів про те, як користуватися ChatGPT для навчання.