У Харкові студенти-медики у вільний час вчаться надавати фізіотерапевтичну допомогу військовим: для чого це рішення
У Харкові студенти-медики чотирьох вишів у вільний час навчаються фізичній терапії й відпрацьовують навички, щоб допомагати військовослужбовцям, які мають проблеми опорно-рухового апарату.
Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на Укрінформ.
У чому проблема?
Медики позаштатного підрозділу фізичної реабілітації Оперативного угруповання військ "Харків" стверджують, що допомога потрібна військовим багатьох спеціальностей, оскільки фізичні навантаження породжують різні проблеми.
"Наприклад, штурмові війська – це рух на великі відстані зі значним навантаженням. Це впливає на ноги, спини, поперек. Хлопці, які працюють на важкій броньованій техніці, страждають від стрибків із навантаженням, вібраційної деформації. У тих, хто стоїть на варті добу, інша картина", – розповіла Галина Гогінава.
Яке рішення?
Першими випускниками таких курсів були студенти-медики ХНУ ім. Каразіна. Зараз у проєкті задіяно ще три заклади вищої освіти – до занять долучаються майбутні фізичні терапевти та реабілітологи з Державної академії фізкультури, студенти кафедри реабілітації й здоров'я Національного фармацевтичного університету, здобувачі вищої освіти з Національного медичного університету. Переважно це студенти 1-3 курсів.
"У нас є план навчання, проводимо лекції, майстер-класи. Молоді люди, які одночасно хочуть розвиватися, набути досвіду, допомогти нашим військовим, мають змогу працювати з пацієнтами. Ми постійно присутні – наглядаємо, допомагаємо. Студенти приходять у свій вільний час, у вихідні", – розповів фізичний терапевт, військовослужбовець Сергій Іванов.
Як це працює?
Навчання триває кілька місяців. Спершу відбуваються лекції та тренінги, та основну увагу приділяють практиці: під наглядом професіоналів студенти опановують різні види масажу, рухової активності, інструментальні техніки – вакуумну та перкусійну терапії.
За словами медика, студенти мають змогу діагностувати різні стани, захворювання. Потік охочих навчатися не зменшується, у дівчат і хлопців шалений ентузіазм та натхнення, вони прагнуть допомагати захисникам.
Галина Гогінава зауважила, що фізичні терапевти, які навчають молодь, їздять на передову, практично по всій лінії фронту:
"Лиман, Бахмут, Авдіївка, Соледар, вся Харківська область, південь. Звичайно, військові раді нам, бо їм усім потрібна допомога. Наша мета – щоб у майбутньому у кожному підрозділі з'явився свій фізичний терапевт, який допомагав би постійно. Таких фахівців украй не вистачає".
Підтримують проєкт закордонні благодійні організації.