США мають намір подвоїти виробництво артснарядів для потреб України
Армія Сполучених Штатів планує подвоїти виробництво артилерійських снарядів, що використовуються Україною, до жовтня 2024 року.
Про це повідомляє Defence One, пише Рубрика.
"Армія має на меті подвоїти виробництво ключових боєприпасів, які використовуються в Україні, до жовтня", – заявив сьогодні керівник відділу закупівель армії США Даг Буш.
Планується, що виробництво 155-мм артилерійських снарядів у США зросте з 28 000 у жовтні минулого року (останній місяць, за який були оприлюднені точні цифри – ред.) до приблизно 37 000 у квітні та приблизно 60 000 у жовтні 2024 року.
Згодом армія США сподівається швидко збільшити виробництво у 2025 році з трохи менше ніж 75 000 снарядів у квітні до 100 000 у жовтні.
"Це заплановане збільшення частково пов'язане з новим заводом, який армія будує у Техасі, і який матиме абсолютно новий спосіб виробництва снарядів, використовуючи абсолютно нові технології, які ми ніколи не використовували раніше", – заявив Буш.
Як зазначається, доступність боєприпасів, особливо великих артилерійських снарядів калібру 155 мм, не дозволяє Україні зрівнятися з РФ за обсягом вогневого ураження. Наразі українські війська випускають близько 2 тисяч снарядів щодня, що становить приблизно одну п'яту частину від російського обсягу.
За словами Буша, масове використання таких боєприпасів, як 155-міліметрові снаряди, може змусити США переглянути питання про те, скільки їм необхідно мати власних запасів.
"Якщо збільшення запасів – це спосіб знизити ризик затяжного конвенційного конфлікту, то на це потрібно звернути увагу", – сказав він.
За словами Буша, США не довелося збільшувати виробництво невеликих артилерійських снарядів, танкових снарядів або мінометних мін для України, оскільки США змогли задовольнити потреби України без значного виснаження власних запасів.
Постачання Україні боєприпасів та спільне виробництво зброї з іншими країнами
План закупівель передбачав виділення 1 млрд євро на компенсацію постачання державам-членам, ще 1 млрд — на спільні закупівлі боєприпасів, а також збільшення виробничих потужностей у ЄС.
14 листопада міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус визнав, що Євросоюз не зможе надати Україні мільйон артилерійських снарядів до березня 2024 року.
Проте 11 січня в Єврокомісії заявили, що Європейський Союз зможе виготовити один мільйон боєприпасів для України до кінця зими 2024 року.
Окрім того, німецький оборонний концерн Rheinmetall та "Українська оборонна промисловість" офіційно повідомили про створення спільного підприємства для ремонту та підтримки у боєздатному стані бойової техніки переданою Німеччиною, а також іншими західними партнерами.
Також німецький збройовий концерн Rheinmetall побудує новий завод боєприпасів. Виготовлену продукцію планують надавати Україні.
Україна та Бельгія теж планують створити спільне виробництво озброєння. Найближчим часом Фінляндія почне виробництво артилерійських боєприпасів для України.
До того ж Україна та Литва домовилися про спільне виробництво дронів і засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ). Акціонерне товариство "Українська оборонна промисловість" розпочинає стратегічне партнерство із чотирма литовськими компаніями.
Також Польща та Україна домовилися про спільне виробництво зброї: для цього Варшава вже виділила кредит.
А у Фінляндії через війну в Україні планують побудувати новий завод із виробництва артилерійських снарядів.