Про це пише Рубрика, посилаючись на Телеграм народного депутата Олексія Гончаренка, ABC News.
"Верховний представник Європейського Союзу із зовнішньої політики Жозеп Боррель прибув цього вівторка до столиці України – Києва", – написало іноземне видання.
Зауважимо, що про свій візит до України європейський дипломат заявив під час перебування у Варшаві. Звідти до української столиці глава європейської дипломатії прибув поїздом.
"Мав нагоду з ним трішки поговорити в поїзді. Це справжній друг України", – своєю чергою написав парламентар.
Відомо, що зупинку у Варшаві на шляху до України Боррель зробив, щоб "провести консультації з польськими друзями з метою краще розуміти", що відбувається в Україні, та як вони можуть продовжити свою підтримку.
Так, під час зустрічей в міністерстві закордонних справ та в міністерстві оборони Польщі він обговорив усі форми допомоги, які ЄС надає Україні, враховуючи:
За його словами, це не лише питання часу, кількості та якості постачання.
Топдипломат підкреслив, що ЄС має робити більше та швидше, тому що Україна повинна перемогти в боротьбі, серед іншого, й за європейську безпеку.
"Я їду в Україну для обговорення поточного опрацювання безпекових зобов'язань зі сторони ЄС. Ми на цей час вже мали багато консультацій з Україною щодо цього", – зазначив високий представник ЄС.
Також він додав, що ЄС має продовжувати постачання боєприпасів в Україну. Боррель розраховує до початку березня досягти остаточної згоди навколо фонду допомоги для України в межах Європейського фонду миру.
Окрім Борелля до української столиці прибув і його спеціальний радник, дипломат Заїкі Лайді. Візит він підтвердив фотографією у мережі.
"Також в Київ прибули мер Риги Вілніс Кірсіс та його заступниця, моя колега в минулому в ПАРЄ Лінда Озола", додав Гончаренко.
Що відомо про виділення 20 млрд євро для Європейського фонду
У липні 2023 року міністри закордонних справ країн ЄС під час зустрічі у Брюсселі обговорили можливість виділення для України 5 мільярдів євро щорічної військової допомоги з Європейського фонду миру протягом наступних 4 років.
ЄС вже надає Україні військову допомогу через Європейський фонд миру (зокрема, з нього компенсують витрати країнам-членам за надану Україні зброю), але вона здійснюється через транші, які можуть блокувати окремі держави-члени.
Окрім того, Європейський Союз переходить від надання Україні зброї з наявних запасів до закупівлі нової, тому зовнішньополітичне відомство ЄС представило державам-членам пропозицію щодо реформування фонду, який надає цю військову підтримку.
1 лютого 2024 року президент Володимир Зеленський у своєму зверненні до Європейської ради, саміту лідерів ЄС, закликав створити у Європейському фонді миру, з якого оплачували військову підтримку українських сил, окремий інструмент для України.
Щонайменше три російські нафтопереробні заводи зупинили перероблення або скоротили обсяги виробництва через значні збитки на… Читати більше
Уряд запускає проєкт з навчання за державний кошт жінок професіям, в яких традиційно домінували чоловіки.… Читати більше
Китай уперше поставив росії зброю для війни проти України. У відповідь на це Європейський Союз… Читати більше
У Кривому Розі на виконання розпорядження голови Дніпропетровської обладміністрації демонтували пам'ятники російським поетам Олександру Пушкіну… Читати більше
До стрілянини у Бориспільському районі Київської області причетний працівник «Муніципальної варти» громади, який входив до… Читати більше
До 100-річчя Українського радіо Національний банк України презентував пам'ятну монету, а "Укрпошта" урочисто погасила марку "Нове сторіччя… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.