Про це заявила перша заступниця голови УТОГ Тетяна Кривко в коментарі "Інтерфакс-Україна", інформує Рубрика.
"Так, це було шоу, яке дуже сподобалося аудиторії людей, які чують, але це не зайшло людям, які мають знижений слух або зовсім не чують і користуються жестовою мовою. Тому що це насправді не був професійний переклад, який міг би бути, якби його здійснювали досвідчені перекладачі жестовою мовою", — наголосила Кривко.
За її словами, про це вже кілька днів активно говорять у спільноті глухих.
"Глухі люди просто кажуть "Я нічого не зрозумів"", — розповіла заступниця голови УТОГ.
В організації вважають, що якість подачі матеріалу нацвідбору жестовою мовою була на аматорському рівні та з переважно власною інтерпретацією матеріалу.
"Сумним у цій історії є те, що, прагнучи зробити нібито добру справу, організатори зовсім не врахували, чи буде комфортно представлений матеріал для людей, які не чують. Тому сьогодні отримуємо відгуки розчарованості", — резюмувала Кривко та закликала використовувати якісний підхід для забезпечення інклюзивності на національному рівні.
Довідка
У 2024 році вперше фінал нацвідбору на "Євробачення" супроводжувався перекладом жестовою мовою. Перекладачкою розмовних студій була Ольга Буназів, а за адаптацію пісень відповідала Катерина Заботкіна.
Пізніше у соціальних мережах користувачі висловлювали сумнів у тому, яку саме мову використовували перекладачі. Згодом Заботкіна заявила, що під час перекладу пісень під час нацвідбору використовувалася українська жестова мова.
"Це про творчість. Я порівнюю виконання пісні жестовою мовою з невеликою виставою, тому що за 3-4 хвилини ти маєш передати все: ритм, сенс, акценти в пісні, те, які коронні фішки додав артист. Тож за цей час треба показати все. І тут можна собі дозволити інтерпретувати так, як ти це вважаєш за доцільне", — розповідала Заботкіна.
Нагадаємо, в Україні завершився фінал національного відбору на "Євробачення-2024". Jerry Heil та alyona alyona представлять Україну на пісенному конкурсі у шведському Мальме в травні цього року. За них проголосувати понад 723 тисячі українців.
Зауважимо, що через велику кількість охочих проголосувати у фіналі нацвідбору "Євробачення-2024" у "Дії" стався збій, внаслідок чого час віддачі голосів продовжили до 4 лютого.
Не обійшлося і без скандалів, співачка SKYLERR, яка змагалася на нацвідборі "Євробачення-2024" з піснею Time is running out, вирішила зняти свою кандидатуру. Вона вважає, що через збій у "Дії" голосування не можна вважати прозорим і голоси могли зарахуватися некоректно.
Командир легіону "Вільна Грузія" Бадрі Кварацхелія загинув у боях проти російської армії на території Курської… Читати більше
В Україні запущено онлайн-платформу "Вільний степ", призначену для допомоги людям, які пережили полон, тортури та… Читати більше
Кабінет Міністрів України ухвалив рішення включити магнітно-резонансні томографи (МРТ) до списку медичних виробів, які можуть… Читати більше
Українці, які стали жертвами Волинської трагедії на території Польщі, також будуть вшановані. Про це Посол… Читати більше
Кабінет міністрів схвалив проєкт закону "Про Єдиний державний реєстр ветеранів війни". Про це повідомив у… Читати більше
У Ірпені офіційно відкрили відновлений торговельно-розважальний центр "Жирафа", який був майже повністю зруйнований російськими військами… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.