Про це пише Рубрика з посиланням на звіт ISW.
У звіті експерти зазначають, що російська оборонно-промислова база навряд чи здатна повністю забезпечити резерви рф, незважаючи на здатність росії підтримувати нинішній темп операцій і постійні зусилля з розширення російської ОПБ.
Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що оперативний і стратегічний резерви, як правило, не є боєздатними, але російське командування схильне розглядати свій резерв як "бездонну бочку".
Машовець заявив, що російський ОПБ здатна виробляти близько 250-300 "нових модернізованих" танків на рік.
Крім того, російські війська можуть ремонтувати щорічно близько 250-300 танків, які перебували на тривалому зберіганні або зазнали пошкоджень на полі бою.
За оцінками ISW, росія матиме можливість розширити свою "оборонку" і накопичити ресурси, якщо вона буде підтримувати ініціативу на всій території воєнних дій протягом 2024 року, хоча навряд чи в достатній мірі, щоб забезпечити велику кількість мобілізованих резервістів або призовників у цьому році.
На думку аналітиків, концентрація російських резервів по всій території України, про яку повідомляється, значною мірою збігається з пріоритетами росії на фронті, але не обов'язково свідчить про майбутні російські операції.
Машовець заявив, що російські війська наразі мають у резерві:
Він додав, що загальна чисельність російського особового складу в резервних підрозділах становить близько 60 000-62 000 осіб, але російські війська оснастили зброєю і спорядженням лише близько 20 000 резервістів тактичного і оперативно-тактичного рівня
За оцінками ISW, активна українська оборона на всьому театрі бойових дій у 2024 році передасть стратегічну ініціативу росії, що дозволить Москві визначати, де, коли і в якому масштабі відбуватимуться бойові дії в Україні, і відповідно розподіляти російські ресурси, змушуючи Україну відповідати.
Однак Україна зможе позбавити росію цієї можливості, якщо вона зможе переламати цю ініціативу.
Ключові висновки ISW за 4 лютого:
Як повідомлялось, глава держави Володимир Зеленський ввечері неділі, 4 лютого, прибув з робочим візитом до Кривого Рогу. Там президент провів нараду щодо захисту енергетичної інфраструктури.
Під час робочого візиту на Дніпропетровщину Президент Володимир Зеленський ознайомився з будівництвом водогону, який має забезпечити жителів Кривого Рогу та прилеглих районів водопостачанням.
У мобільному застосунку "Резерв+" частково відновили послугу відстрочки, яка була недоступна після російської хакерської атаки… Читати більше
Під час поїздки міністра МЗС Андрія Сибіги до Дамаску виявилося, що це не перший випадок… Читати більше
У Миколаївській області після тривалого періоду простою у Вознесенську відновив свою роботу залізничний вокзал. Про… Читати більше
Українські розвідники у Запорізькій області ліквідували начальника штабу батальйону "Шторм.Осетія" Сергія Мельнікова. Це штурмовий підрозділ… Читати більше
Після смерті японки Томіко Ітооки, яка пішла з життя у віці 116 років, титул найстарішої… Читати більше
У селищі Бородянка Київської області завершили капітальне відновлення багатоповерхового будинку, який постраждав від обстрілів і… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.