Про це повідомляє Рубрика з посиланням на Міністерство оборони Великобританії у Twitter.
Як зазначається у зведенні, російський уряд має амбітні плани щодо збільшення витрат на 26% у 2024 році.
Це ґрунтується на оптимістичних очікуваннях збільшення доходів на 22%, при цьому доходи від нафти та газу, як очікується, збільшаться майже на 25%.
Проте за даними британської розвідки, уряду росії доведеться скоротити свої відрахування до Фонду національного добробуту та збільшити внутрішні податки та борг для фінансування запланованих витрат.
"Така політика майже напевно негативно вплине на економіку в середньостроковій та довгостроковій перспективі, підтримуючи інфляційний тиск або обмежуючи майбутнє економічне зростання. Фонд національного добробуту нібито призначений для довгострокового економічного добробуту російського народу, але він все частіше використовується для фінансування вторгнення в Україну, при цьому вартість його активів впала на 10% у 2023 році", – зазначають у Міноборони Британії.
Рекордний військовий бюджет
Нагадаємо, 2023 року Москва витратила на військові цілі понад 100 млрд доларів, або майже третину своїх загальних витрат.
За рік за статтею "національна оборона" витратять 10,775 трлн рублів (121 млрд доларів за поточним курсом ЦБ РФ) – на 70% більше, ніж у 2023 році. Ще 3,338 трлн рублів, згідно із законом про бюджет, уряд витратить за статтею "національна безпека", куди зашиті бюджети МВС, Росгвардії, спецслужб та системи ФСИН. Таким чином, сумарно на силові структури буде витрачено майже 40% бюджету.
Що відомо про інші витрати
Фінансування держпропаганди залишиться на рекордних рівнях: держЗМІ отримають із бюджету 121,3 млрд рублів проти 122 млрд цього року. Витрати за статтею "культура та кінематографія", куди зашиті бюджети на створення провоєнних пропагандистських фільмів, збільшаться на 11%, до 234 млрд рублів.
Витрати за національним проєктом "Охорона здоров'я" планується урізати на 10%, з 321,3 до 289,9 млрд рублів.
Витрати підтримку економіки зменшаться з 4,125 до 3,889 трлн рублів. Фінансування освіти та медицини – по 1,6 трлн рублів – буде заморожено, а в реальному вираженні – з урахуванням інфляції – скоротиться.
Голова Мінфіну Антон Сілуанов коментуючи документ заявив: "Все для фронту, все для перемоги". Він закликав не турбуватися, що у скарбниці не вистачить грошей.
"Але на те, що заплановано вистачить. Нормальний, здоровий бюджет", – сказав міністр.
Що відомо про нафтові доходи російської федерації
Нагадаємо, за даними МЕА, через загальне зниження світових цін на нафту середньозважена ціна на російську нафту в жовтні впала до 80,66 долара за барель. Однак, як і раніше, вона значно перевищує ліміт у 60 доларів, встановлений "Великою сімкою".
Нагадаємо, як повідомляли в Financial Times, росії вдалося уникнути обмежень "Великої сімки" на більшу частину свого нафтового експорту. І така зміна торговельних потоків сприятиме збільшенню доходів Кремля, оскільки ціни на нафту зростають до 100 доларів за барель.
До того ж у жовтні Москва одержала 18,34 млрд доларів від експорту сирої нафти та нафтопродуктів. Місячні доходи росії від продажу нафти за кордон залишаються поблизу найвищого рівня з жовтня 2022 року.
Нагадаємо, Стокгольмський міжнародний інститут дослідження проблем миру (SIPRI) оцінив, що бюджет військових видатків росії на 2023 рік становить близько 6,6 трлн рублів (85,8 млрд доларів). Це відповідає приблизно 4,4% ВВП Росії порівняно з 3,6% у 2021 році до вторгнення в Україну.
Як писала Рубрика, уперше Сполучені Штати Америки запровадили санкції у відповідь на обхід цінової стелі для нафти з російської федерації.
У Київської області на базі однієї із медустанов Вишгорода запрацювало реабілітаційне відділення. Про це виконувач… Читати більше
Журналісти дістали підтвердження від Пентагону, що указ президента США Дональда Трампа про призупинення на 90… Читати більше
У Львові, в Центрі інтелектуального мистецтва "Меркурій", відкрили виставковий проєкт "Лисик", де презентують творчий доробок… Читати більше
На Харківщині, в Куп’янському районі, запровадили примусову евакуацію родин із дітьми з чотирьох населених пунктів… Читати більше
Greenpeace Україна та Європейська рада з виробництва сонячної енергії запрошує кластерні та надкластерні лікарні взяти… Читати більше
У Таїланді набув чинності закон про легалізацію одностатевих шлюбів. З цієї нагоди в країні організували… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.