Про це інформує Рубрика.
Німецьке слово Mittelstand зазвичай перекладають, як "середній клас". Втім, це доволі неточний переклад. Самі німці під цим терміном розуміють скоріше сукупність самодостатніх підприємців, "кістяк" німецької економіки, який забезпечує стабільність країни у часи турбулентності.
Чи здатен і в нашій країні малий і середній бізнес стати Mittelstand, силою, яка допоможе Україні вистояти у непрості часи? Цьому присвячено дослідження Інститута економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) "Середній бізнес в Україні: Terra incognita чи "схований" Mittelstand". Це друге дослідження середнього промислового бізнесу, яке провів ІЕД. Перше відбулося у 2003 році. Тож у дослідженні 20 років потому аналітики організації змогли порівняти стан середнього бізнесу тоді і тепер і зробити висновки, як саме змінився середній бізнес в Україні.
Ось його основні висновки:
Втім, щоб малий та середній бізнес в Україні міг розвиватися і відігравати у суспільстві роль, подібну до тієї, яку він відіграє у Німеччині, ще треба вирішити ряд проблем.
Ото головні з них:
"За останні 20 років, з точки зору підприємців середньої ланки, перелік перешкод для зростання суттєво не змінився. Проте тепер вдвічі більше тих бізнесменів, які занепокоєні дотриманням прав власності", – розповіла Оксана Кузяків, виконавча директорка ІЕД, керівниця Центру досліджень сучасного суспільства ІЕД.
Також, за словами старшого наукового співробітника Євгена Ангела, за 20 років змінилась природа самого середнього бізнесу.
"В 2003-му бізнес складався в основному з приватизованих державних підприємств, які скоротили кількість працюючих. В 2023 році переважна більшість середнього бізнесу це новостворені приватні підприємства, більшість з яких зросли з малих до середніх", – зазначив Євген Ангел.
Також, за його словами, тішить, що під час повномасштабного вторгнення середній бізнес показав високий рівень стійкості.
Для підготовки цього аналітичного звіту експерти ІЕД проаналізовали наявні дані щодо стану та розвитку середнього бізнесу в Україні та опитали більше 206 підприємств середнього бізнесу (з них 197 – промислові). Також ІЕД опитав більше 360 громадян щодо образу підприємництва, а також провів 22 глибинних інтерв'ю з представниками бізнес-асоціацій середнього розміру, представниками середнього бізнесу, влади та органів місцевого самоврядування.
Дослідження середнього бізнесу 2003 року проводили серед 300 середніх промислових підприємств. Під час опитування дослідили також малі підприємства.
Додаткові матеріали:
У столиці в КВЦ "Парковий" 14 листопада пройде третій Український Будівельний Конгрес. Захід стане майданчиком… Читати більше
"Укрпошта" з 11 листопада не прийматиме посилки в звичайних картонних коробках (не гофрованих), з випуклими… Читати більше
Канада намагається переконати інші держави зняти з України обмеження на використання зброї, що дозволить вражати… Читати більше
У Миколаєві відкривають простір неформальної освіти для дітей і підлітків віком 4-17 років, які постраждали… Читати більше
Фахівці Інституту вивчення війни (ISW) зазначають, що російський диктатор володимир путін демонструє свою незацікавленість у… Читати більше
На Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС) виявили витік води з імпульсної лінії. На даний час на… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.