На Прикарпатті презентували комп’ютерну гру-вікторину "Давній Галич": для чого це рішення
У Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника відбулася презентація комп'ютерної гри-вікторини "Давній Галич", яка створена з нагоди 1125-річчя древнього міста.
Про це розповідає Рубрика посилаючись на ПНУ.
У чому проблема?
Це вже третя комп'ютерна гра-вікторина, яку створили науковці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Першу комп'ютерну гру «Шлях Василя Стефаника» презентували навесні 2021 року з нагоди 150-літнього ювілею патрона університету Василя Стефаника, другу «Стежками Франка» презентували у травні 2023 року.
"Маючи досвід комп'ютерної гри про Стефаника та Франка спільно з колегами вирішили створити третю гру, яка б огорнула багатьох. Особливо тих, хто любить українську історію і традиції. Ця гра має унікальне значення саме в умовах війни, коли агресор хоче забрати нашу історичну спадщину, яка йому не належить", – зазначив ректор Прикарпатського університету Ігор Цепенда.
Яке рішення?
Галич – велике символічне місце, яке пов'язане з величною історією України, Це колиска, яка зберігала українську державність і продовжує формувати її духовність. З нагоди його 1125-річчя, яке відзначали у 2023 році, у Прикарпатському університеті вирішили, що про нього має знати вся країна й створили комп'ютерну гру-вікторину "Давній Галич".
"Дякуємо усім причетним за титанічну роботу, оскільки це є величезна праця, яка сконцентрована на деталях, які дуже добре влилися у даний проєкт. Переконаний, що він буде успішний і ми отримаємо велике задоволення та цікавість від цієї гри!», – зазначив ректор ПНУ Ігор Цепенда.
Як це працює?
Гра «Давній Галич» інтелектуально-навчального змісту, призначена для учнів, учителів, студентів, викладачів, а також усіх, хто бажає перевірити і удосконалити свої знання з історії та культурно-мистецького життя славного міста Галича.
«Гра має навчально-виховний зміст. Вона містить також краєзнавчий та туристичний аспекти. Унікальна настільна мапа гри складається з восьми світлин і відображає пам'ятки архітектури славного Галича», – розповіла ініціаторка створення гри, доцентка кафедри філології Коломийського навчально-наукового інституту Галина Волощук.
Головний персонаж гри дракон проходить дорогою, ставлячи 20 питань учасникам гри. Внесені до гри питання відповідають сучасному баченню історії й культурно-мистецького життя міста Галича і краю, їхньої ролі у славному минулому України, ближчих чи дальших країн Європи назагал. Гра відбувається у супроводі музики.