Маркарова повідомила, що Сенат США 7 лютого може проголосувати за законопроєкт з допомогою Україні

Посол України у США Оксана Маркарова повідомила, що вже 7 лютого американський Сенат може проголосувати за законопроєкт про пакет міжнародної допомоги Сполучених Штатів, у тому числі для України.

Про це інформує Рубрика з посиланням на Маркарову у Facebook

"Оприлюднення законопроєкту робить можливим анонсоване напередодні лідером демократів у Сенаті Чаком Шумером голосування 5 лютого за припинення дебатів по законодавчому інструменту (legislative vehicle) для пакета міжнародної допомоги та міграційної реформи, а 7 лютого – голосування вже за сам пакет", – повідомила Маркарова.

Вона також підтвердила інформацію про розподіл коштів у пакеті підтримки України, який передбачає виділення нашій державі 60 мільярдів доларів.

На оборонні видатки передбачені 50,43 млрд доларів, з яких:

а) 48,4 млрд доларів  – Міністерству оборони США на подальшу підтримку України в її боротьбі з Росією до 31 грудня 2024 року включно, а саме:

  • 19,85 млрд доларів – на поповнення американських військових озброєнь і техніки, наданих Україні із запасів Міністерства оборони США;
  • 13,8 млрд доларів – на переозброєння України через закупівлю зброї та боєприпасів у оборонно-промислової бази США;
  • 14,8 млрд доларів – на військову підготовку, обмін розвідданими, посилення присутності в зоні відповідальності Європейського командування та інші заходи підтримки;
  • 8 млн доларів для Генерального інспектора Міністерства оборони для продовження нагляду за допомогою Україні з боку США.

б) 1,6 млрд доларів для зовнішнього військового фінансування (FMF) для задоволення потреб України та інших регіональних партнерів у протиповітряній обороні, артилерії, морській безпеці, технічному обслуговуванні та підтримці;

в) 300 млн доларів на допомогу Україні у захисті її кордонів та просуванні верховенства права;

г) 100 млн доларів на підтримку програм з розмінування, боротьби з тероризмом та нерозповсюдженням зброї масового знищення.

На економічну / фінансову / цивільну та ядерну безпеку України передбачено 9,654 млрд доларів, включаючи:

  1. 7,85 млрд доларів на пряму бюджетну підтримку України. Законопроєктом передбачено заборону на відшкодування пенсій за рахунок прямої бюджетної підтримки США;
  2. 1,58 млрд доларів на розбудову самодостатньої української економіки у пріоритетних секторах, як-от транспорт та енергетика, а також розвиток приватного сектора;
  3. 25 млн доларів мають виділити Офісу перехідних ініціатив USAID для підтримки зусиль з відновлення та підвищення стійкості в Молдові та на українських територіях, відвойованих у Росії;
  4. 50 млн доларів для реагування на ситуацію у сфері глобальної продовольчої безпеки, зокрема внаслідок вторгнення Росії в Україну.
  5. 149 млн доларів мають піти Національній адміністрації з ядерної безпеки США.

Повідомляється, що у неділю Сенат США представив двопартійний законопроєкт про безпеку кордонів на суму 118 мільярдів доларів, який також передбачає надання допомоги Україні та Ізраїлю.

Що відомо про затримку допомоги від США  

Нагадаємо, що у США закінчилися гроші, які призначені для фінансування військової допомоги Україні. У зв'язку з цим президент Джо Байден запросив у Конгресу понад 100 млрд доларів, в які входять понад 60 млрд доларів для України.

Зараз у Конгресі є розбіжності щодо цього пакету, оскільки республіканці вимагають додати туди пропозиції щодо посилення безпеки кордонів, зокрема з Мексикою. Запит Байдена досі не схвалили.

Своєю чергою Байден наголосив на важливості ухвалення рішень у Конгресі для забезпечення України необхідними ресурсами, у тому числі засобами протиповітряної оборони та артилерії, для захисту від вторгнення росії.

Окрім того, 17 січня президент США Джо Байден обговорив із представниками обох палат Конгресу надання фінансової та військової підтримки Україні. Глава Білого дому закликав оперативно затвердити пакет допомоги Україні на суму 61,3 млрд доларів і наголосив на важливості посилення захисту кордону від нелегальних мігрантів з Мексики.

Також раніше Байден заявляв, що готовий до серйозних змін у міграційній політиці, та закликав республіканців не блокувати допомогу Україні, бо в іншому разі доведеться платити ще більше.

В останні дні конгресмени надсилали обережні сигнали, що обидві партії близькі до компромісу. Але спікер Палати представників республіканець Майк Джонсон напередодні заявив, що угода "мертва".

Паралельно на республіканців почав тиснути ймовірний кандидат у президенти Дональд Трамп, який закликав не укладати нинішньої компромісної угоди.

Тим не менш, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повторив свою впевненість у тому, що Конгрес США схвалить додаткове фінансування для України попри розбіжності представників двох партій у питанні міграції.

Свіжі дописи

  • Новини

В одному з районів Київщини впали уламки безпілотника, є пошкодження

У Київській області під час нічної атаки працювали сили протиповітряної оборони (ППО). В одному з… Читати більше

Friday November 1st, 2024
  • Новини

Повернення всіх полонених і депортованих українців: у Монреалі учасники Міністерської конференції з людського виміру Формули миру схвалили Спільне комюніке

У Монреалі відбулась Міністерська конференція з людського виміру Формули миру, учасники якої схвалили Спільне комюніке.… Читати більше

Friday November 1st, 2024
  • Новини

Генштаб: російські війська минулої доби найбільш атакували на Курахівському напрямку

На фронті упродовж минулої доби відбулося 170 бойових зіткнень. Найбільша кількість боєзіткнень зафіксована на Курахівському… Читати більше

Friday November 1st, 2024
  • Новини

Сили ППО збили більш ніж половину дронів та ракету Х-59/69

Цієї ночі, 1 листопада, російські війська завдали комбінованого удару по Україні ракетами та донами. ППО… Читати більше

Friday November 1st, 2024
  • Новини

На Одещині війська рф вдарили по пожежній частині: в Харкові також було чути вибух

російська армія пізно ввечері 31 жовтня вдарила по будівлі пожежної частини в Одеській області. Постраждали… Читати більше

Friday November 1st, 2024
  • Новини

В Іспанії внаслідок повені загинуло щонайменше 158 людей: рятувальники продовжують пошуки зниклих

Щонайменше 158 людей загинуло через повені в Іспанії, з них 155 смертей були підтверджені лише… Читати більше

Friday November 1st, 2024

Цей сайт використовує Cookies.