Як пише Рубрика, про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).
Зазначається, що члени російського громадського руху "Путь домой" поклали квіти до могили невідомого солдата в москві перед тим, як провести акцію протесту на прилеглій Манежній площі до 500-го дня з початку часткової мобілізації, оголошеної путіним у вересні 2022 року.
російські державні ЗМІ здебільшого не висвітлювали цю подію, але повідомили, що прокуратура москви застерегла від відвідування акції протесту, маючи на увазі, скоріш за все, саме акцію "Путь домой".
Водночас опозиційні російські ЗМІ детально висвітлили цей протест, в якому, за підрахунками, взяли участь близько 200 осіб. Вони повідомили, що поліція москви затримала 27 людей, більшість з яких були російськими та іноземними журналістами.
Опозиційні ЗМІ також повідомили, що пізніше влада відпустила затриманих без висунення звинувачень, і що деякі члени акції протестували біля відділку поліції за звільнення усіх затриманих.
Російська поліція дозволила протестувальникам "Пути домой" пізніше відвідати передвиборчий штаб путіна та від руки написати звернення до нього з проханням повернути мобілізованих додому. Але штаб дозволив зробити це лише невеликим групам мітингувальників та суворо обмежив доступ ЗМІ до висвітлення цього процесу.
"Ймовірно, російські правоохоронні органи навмисне затримували журналістів, а не протестувальників, щоб обмежити висвітлення події і позбавити організацію "Путь домой" статусу платформи для мучеництва в інформаційному просторі через арешти її членів", – вважають аналітики ISW.
Як зазначається у звіті, радянське керівництво на власному досвіді переконалося, який вплив мали громадські рухи родичів російських солдатів наприкінці 1980-х – на початку 1990-х років.
Тому Кремль, ймовірно, має на меті заздалегідь піддати цензурі та дискредитувати подібні рухи, перш ніж вони зможуть набути подібного впливу, йдеться у звіті ISW.
"Путін, можливо, зробив висновки з попередньої невдачі Радянського Союзу щодо повної цензури родичів солдатів і змінив тактику, натомість використовуючи обмежену цензуру і дискредитацію, щоб не дати цим рухам набрати обертів", – вважають в ISW.
Як повідомлялося, президент рф володимир путін розпочав мобілізацію в росії восени 2022 року на тлі невдач російської армії в Україні. За офіційними даними до армії було відправлено 300 тисяч осіб.
Сили оборони України з 24 лютого 2022 року по 4 лютого 2024-го ліквідували близько 388 тисяч 750 російських загарбників, 810 з них – за останню добу.
Протести в росії
Як повідомлялось, 3 грудня, під час регулярної акції протесту проти мобілізації, яка проходила біля стін кремля, поліція москви затримала близько 25 осіб, в тому числі працівників ЗМІ.
Нагадаємо, що одна з найбільших акцій протесту з початку повномасштабного вторгнення в Україну пройшла в російській федерації: мітингувальники вийшли на захист місцевого активіста.
Раніше ми писали, що у вересні 2022 року у російських містах 24 вересня проходили акції протесту проти війни в Україні та проти примусової мобілізації росіян.
Також в Уфі, столиці російської республіки Башкортостан, на центральній площі Салавата Юлаєва зібралося приблизно півтори тисячі людей. ОМОН затримав кількох учасників акції.
Як повідомлялось, з початку війни проти України у рф правоохоронці зареєстрували 220 фактів нападів та підпалів військкоматів та інших об'єктів влади, а також 184 випадки диверсій на залізниці.
У наступному році Україна може знову відкрити перший аеропорт у Львові та відновити авіасполучення, призупинене… Читати більше
Кабінет Міністрів звільнив голову Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації Юрія Мироненка і призначив… Читати більше
Команда незалежного театру "Нафта" давно планувала створення вистави у форматі аудіо прогулянки. Глядачі в навушниках… Читати більше
Уряд змінив умови, за яких підприємства можуть бронювати працівників від мобілізації. А з 1 грудня… Читати більше
У 2025 році видатки на ветеранську політику пропонується встановити на рівні 10,7 млрд гривень. Як… Читати більше
У Чернігівській області помітили російський триколор, який встановлений неподалік кордону на зруйнованому мосту через річку… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.