Про це інформує українська служба "Голосу Америки" з посиланням на колегу з Ірану, пише Рубрика.
Як розповідають у виданні, сім'ї загиблих пасажирів зібралися на мітинг вранці 3 лютого перед офісом ООН із вимогою справедливості від уряду Ірану:
Проте, як розповів кореспондент, іранські агенти служби безпеки в цивільному та сили безпеки розігнали людей погрозами та залякуваннями.
"Асоціація родин рейсу PS752" розповіла у мережі X, що "поведінка силовиків була образливою та жорстокою", і що ті "готові до будь-якої жорсткішої реакції".
Нагадаємо, у січні 2024 року Україна, Канада, Швеція та Велика Британія ініціювали розгляд спору в Міжнародній організації цивільної авіації (ІКАО) проти Ірану за незаконне збиття рейсу PS752 над Тегераном у 2020 році, унаслідок якого загинули 176 людей.
А у липні 2023 року чотири країни подали спільну заяву до Міжнародного суду ООН. У вересні того самого року Іран погодився зустрітися з усіма членами міжнародної Координаційної групи щодо збиття рейсу PS752.
Проте члени групи констатували, що іранська сторона продовжує ігнорувати претензії. Раніше суд Ірану за збиття українського літака відправив за ґрати 10 іранських військових.
Що відомо про катастрофу літака авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України"
Рейс PS752 "Міжнародних авіаліній України" розбився 8 січня 2020 року під Тегераном на шляху до Києва.
Через кілька днів після офіційних заперечень Іран визнав, що підрозділ Корпусу вартових ісламської революції ненавмисно збив літак на тлі загострення напруженості у відносинах зі Сполученими Штатами через вбивство американським безпілотником високопоставленого генерала Касема Сулеймані поблизу Багдада.
Розшифровка бортових самописців підтвердила, що лайнер був справний і катастрофа сталась через влучення двох протиповітряних ракет.
Згідно із записом, перша з них завдала літаку значних пошкоджень, але двигуни не відключилися, а пілоти намагалися контролювати політ, проте інша знищила повітряне судно.
Іран наполягає, що авіакатастрофа сталася через помилку оператора ППО, а не за наказом військового керівництва країни. Україна не згодна з цією позицією і вимагає допуску до розслідування та грошової компенсації.
Більшість жертв були іранцями та канадцями, але 11 з них були громадянами України.
Україна, Велика Британія, Канада та Швеція ініціювали арбітражний розгляд спору щодо збиття цього пасажирського літака наприкінці грудня 2022 року.
Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що його уряд розгляне можливі заходи у відповідь на рішення… Читати більше
Міністерство закордонних справ України відкинуло висновки Організації Об'єднаних Націй щодо "недостатності обґрунтування" заборони діяльності релігійних організацій,… Читати більше
У ніч на 28 грудня внаслідок падіння уламків безпілотників у Миколаєві було пошкоджено резервуар з… Читати більше
З 1 січня 2025 року, після припинення постачання російського газу через Україну, у невизнаному Придністровʼї… Читати більше
Героя України Дмитра Фінашина міністр внутрішніх справ Ігор Клименко призначив своїм радником з питань ветеранської… Читати більше
1 січня 2025 року у Львові було пошкоджено ханукальну менору, встановлену на місці руїн історичної… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.