Рішення для відбудови: Японія очікує на участь у конференції з відновлення України понад 200 компаній
У японській столиці Токіо 19-20 лютого у конференції з відновлення України, імовірно, візьмуть участь близько 200 японських та українських компаній.
Про це повідомляє Kyodo з посиланням на джерела в уряді Японії, пише Рубрика.
У чому проблема?
Україна провела низку міжнародних Конференцій, щоб залучити інвестиції для відновлення країни після загарбницької війни, яку розв'язала росія.
Перша конференція відбулася в кінці квітня 2023 року в італійській столиці Рим, на якій були присутні представники понад 150 вітчизняних компаній.
Вони змогли зустрітися напряму з італійськими бізнесменами та обговорити можливості співпраці на багатьох напрямках та навіть укласти деякі контракти.
Також, 21-22 червня у Лондоні відбулась друга Конференція з відновлення України (Ukraine Reform Conference). Тоді під час віртуального виступу президент Зеленський назвав п'ять головних принципів, серед яких єдність, стабільність, розвиток, безпека та демократія, будуть закладені в основу повоєнної відбудови України, яка є можливою за допомоги міжнародної підтримки.
Яке рішення?
Наступна конференція з відбудови пройде в м. Токіо (Японія) за участі прем'єр-міністрів обох країн, яка відбудеться 19-20 лютого 2024 року.
Діловий візит до Японії організовується ТПП України у співпраці з Міністерством економіки України та за сприяння Посольства України в Японії й Посольства Японії в Україні.
Як це працює?
У японській столиці 19-20 лютого очікують, що у конференції з відновлення України візьмуть участь близько 200 японських та українських компаній.
Напередодні конференції Токіо розглядає заходи сприяння японським компаніям відкривати бізнес в Україні, щоб допомогти відновленню зруйнованої війною країни.
Зокрема, японський уряд має намір:
- пом'якшити обмеження на подорожі,
- дозволити підприємцям відвідувати Україну з метою налагодження бізнесу.
На сьогодні Україна підпадає під дію найсуворіших заборон для подорожей, відповідно до яких всім громадянам Японії наказано евакуюватися з охопленої війною країни й не їздити туди.
На зустрічі Японія прагне продемонструвати свою прихильність підтримці Києва через державно-приватну співпрацю в:
- енергетиці,
- сільському господарстві та інфраструктурі.
Окрім надання військової допомоги, бо це обмежується Конституцією східної країни.
Також передбачають, що на конференції прем'єр-міністр Японії Фуміо Кішіда оголосить плани Токіо з допомоги у відбудові України.
Варто додати, що:
- президент України Володимир Зеленський, як планується, виступить із відеозверненням до учасників конференції,
- прем'єр-міністр Денис Шмигаль розповість про потреби країни.
Співрозмовники Kyodo додали, що на зустрічі також планують бути присутні посли в Японії країн Великої сімки та Польщі.
Міністр закордонних справ Японії Йоко Камікава у січні під час свого візиту в Україну заявила, що на конференції в Токіо Японія прагне забезпечити підписання понад 10 меморандумів про співпрацю в державному та приватному секторах.
Допомога від Японії
За підтримки уряду Японії 25 лікарень у Миколаївській, Київській, Сумській, Дніпропетровській, Кіровоградській та Черкаській областях отримають медичне обладнання протягом січня.
До того ж Україна отримає від Японії сім високовольтних автотрансформаторів та п'ять газових турбін.
Раніше прем'єр-міністр Японії Фуміо Кісіда повідомив, що Японія готова надати додаткові кошти на підтримку України. Мова про 4,5 млрд доларів.
Також Японія планує приєднатися до багатонаціонального проекту з розмінування України в межах "Контактної групи з питань оборони України".