fbpx
Сьогодні
12:32 04 Лют 2024

В Україні з’явився перший додаток EcoCity, який сповіщатиме про радіаційну й хімічну небезпеку: як працює це рішення

English version here

Фото: EcoCity

Команда "Чисте повітря для України" розробила перший застосунок EcoCity, який сповіщатиме про радіаційну й хімічну небезпеку та якість повітря.

Про це пише Рубрика, посилаючись на розробників застосунку.

У чому проблема?

Під час війни завжди існує небезпека викиду хімікатів та небезпечних сполук, які забруднюють повітря.

У якості "зброї" можна використовувати хлор або аміак. Але іноді сторони конфлікту можуть влаштовувати диверсії (порушуючи всі правила війни) — вражати заводи та підприємства, де зберігають небезпечні хімічні речовини, як це робить під час бойових дій росія в Україні.

Окрім того, окупанти також можуть атакувати атомні електростанції, загрожуючи великій території й не тільки в Україні радіаційним забрудненням.

До того ж, на захопленій російськими військовими Запорізькій атомній електростанції є постійна загроза підриву чи аварії, оскільки окупанти замінували по периметру станцію і це вже не вперше.

Яке рішення?

Тому важливо знати, як вберегти себе та близьких в умовах спричиненої хімікатами екологічної катастрофи.

Додаток EcoCity на Android розробила команда Redentu за технічної підтримки чеської ГО "Арніка" та українською ГО "Фрі Ардуіно" в рамках проєкту "Чисте повітря для України", що фінансується Міністерством закордонних справ Чеської Республіки в рамках Програми Transition.

"Відтепер якість повітря, хімічна та радіаційна безпека вашого міста тепер в одному додатку", наголосили розробники.

Як це працює?

Цю важливу інформацію можна отримувати на свій телефон просто встановивши новий додаток EcoCity.

Розробники зауважують, що без реєстрації, оплат, реклами можна підписатися на оповіщення будь-якої станції моніторингу поруч або на декілька станцій в районі – обмежень немає.

Також можна перевірити інформацію по цілому місту чи всій Україні.

"Додаток є результатом кількох років наполегливої роботи нашої команди, оскільки ми дуже хотіли бути впевненими, що надаємо актуальну та правдиву інформацію українцям. Спочатку ми повинні були розробити надійну станцію моніторингу та створити достатню мережу моніторингу.

На наступному етапі ми провели кілька експериментів, щоб підвищити точність і надійність даних і розробити унікальний український індекс якості повітря, який використовувався для правильної структури та змісту оголошень. І тоді ми нарешті надали додаток для сповіщень", – розповідає Марцела Черноцова, координаторка програми "Чисте повітря для України", експертка ГО "Арніка" (Чехія).

додаток EcoCity

Фото: EcoCity

Шукайте в Google Play та App Store додаток EcoCity:

  • (для Android)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ecocity

  • (для iOS):

https://apps.apple.com/ua/app/ecocity/id6473950551?l=uk

https://cleanair.org.ua/…/zvit-chgodo-stany-povitrya…/

додаток EcoCity

Фото: EcoCity

"Цей додаток – перший в Україні інструмент оповіщення населення про погіршення та покращення якості повітря станції відповідно Українського індексу якості повітря UAQI. Оновлення даних відбувається щохвилини. Додаток "підтягує" дані моніторингу стану повітря та радіаційного фону з обраної вами станції, аналізує за певним алгоритмом та автоматично сповіщає вас у разі небезпеки", – пояснює Олексій Трелевський, засновник і куратор найбільшої в Україні мережі громадського моніторингу радіації та якості повітря EcoCity, технічний експерт програми "Чисте повітря для України", керівник команди розробників додатка.

додаток EcoCity

Фото: EcoCity

Про перевагу додатка EcoCity зауважує і його розробник і співавтор громадського моніторингу якості повітря EcoCity Дмитро Обухів:

"Наприклад, наш чат-бот Radiation and Smog Alarm існує виключно як інструмент оповіщення. Там ми обмежені тим функціоналом, який може нам надати Telegram. Натомість у додатку таких обмежень немає. Тут ви можете підписатися на будь-яку станцію (відписатися від будь-якої станції), налаштувати рівень оповіщення тощо. Додаток містить всю функціональність нашого сайту EcoCity.

Тобто в ньому можна не тільки отримувати сповіщення про перевищення забруднювачів в повітрі, а також повноцінно переглядати дані зі станцій (включно з графіками за останні 48 годин), зокрема з усіма показниками за діаграмою Українського індексу якості повітря. В будь-який момент можна переглянути всю мапу зі станціями безпосередньо в додатку.

Плюс є функція кабінету, завдяки якому користувач може додавати власні станції й керувати ними, а саме додавати їх на мапу, задавати їм їхні характеристики, активувати це все. Тобто додаток розроблявся з думкою про те, щоб це була повноцінна заміна всіх функціональностей сайту".

Розробники уточнили, що надійна та оперативна інформація про якість повітря надається від провідної всеукраїнської мережі громадського моніторингу ЕкоСіті, яка налічує понад 250 станцій по Україні (і кожен день ця цифра збільшується).

Також в застосунку використовуються дані з партнерських станцій ЛУН Місто.

"Запрошуємо тестувати додаток і висловлювати свої пропозиції", закликали в команді.

Нагадаємо, що про те, як працюватимуть із постраждалими від хімічних атак, про наявність у медиків антидотів та про сучасні засоби індивідуального захисту "Рубрика" поговорила із директором "Українського науково-практичного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України" Віталієм Крилюком. Читайте докладніше у нашому матеріалі:"Ворог уже не може придумати нічого, чого б ми не передбачили": як українці готуються до хіматак"

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: