Про це повідомляє "Рубрика".
У чому проблема?
За даними Національного канцерреєстру, в Україні проживає понад мільйон дорослих онкопацієнтів. За 2021 рік діагностовали 120 055 нових випадків, за 2022 рік — 93 276 нових випадків. Зменшення кількості поставлених онкологічних діагнозів свідчить про те, що на фоні повномасштабного вторгнення українці стали менше часу приділяти своєму здоров'ю.
Так, від початку повномасштабного вторгнення доступ до медичного обладнання та лікарів у прифронтових зонах і на тимчасово окупованих територіях знижений. З 24 лютого 2022 українські пацієнти стикнулися з великою кількістю викликів: обстрілами, перебоями з постачанням медикаментів, відсутністю лікарів на місцях.
Якщо взяти до уваги всі ці фактори, є вірогідність того, що в найближчі кілька років збільшиться кількість випадків раку на 3-4 стадіях. Саме тому сьогодні вкрай важливо нагадувати суспільству про можливості ранньої діагностики раку.
За даними завідувача науково-клінічного відділу торако-абдомінальної онкології Національного інституту раку Андрія Безносенка, сьогодні в Україні не можна говорити про повноцінний скринінг. Минулого року в межах усієї країни в державних закладах, законтрактованих НСЗУ, було проведено понад 85 тисяч колоноскопій. З урахуванням найбільш скептичних прогнозів та якщо розглядати населення України в категорії 45+, стає зрозумілим, що 85 тисяч процедур на рік — це навіть не 5% необхідного для популяційного скринінгу мінімуму.
"Доступ до цих обстежень у пацієнтів є, держава їх оплачує. Але, на жаль, лікарі першої ланки не скеровують пацієнтів відповідного віку на ці дослідження, а пацієнти часто про таку можливість не знають. Через це ми не бачимо, наприклад, масового звернення щодо виявлення колоректального раку", — зазначає Безносенко.
Яке рішення?
"Пацієнту із підтвердженим онкологічним діагнозом гарантується доступ до безкоштовного лікування в амбулаторних або стаціонарних умовах. Це лікування охоплює проведення лабораторних та інструментальних досліджень, таких як МРТ та КТ, а також надається доступ до лікарських препаратів, інтенсивної терапії, кисневої підтримки та знеболення. Пацієнти не мають оплачувати послуги, які держава гарантує покрити", — наголошує директорка фонду підтримки дорослих онкопацієнтів Inspiration family Анна Узлова.
Вона продовжує:
"Менеджмент лікарень має самостійно контролювати наявність ліків у закладі і вчасно подавати потреби. Місцева влада також може бути залучена до процесів закупівлі ліків і покривати потреби пацієнтів навіть у тих ліках, які не закуповуються державою".
Як це працює?
Якщо вам або близькій людині поставити онкологічний діагноз — Фонд Inspiration Family розробив алгоритм дій, який допоможе зорієнтуватися в перших кроках до початку лікування; які послуги онкопацієнт може отримати безоплатно; як можна перевірити наявність безоплатних ліків; які права має пацієнт і що робити у випадку, якщо їх порушують.
Довідка: Inspiration Family — це благодійний фонд підтримки дорослих онкопацієнтів, який у 2020-му році створили п'ять жінок, що пройшли лікування раку. Тут зосереджені на інформаційній підтримці, канцеросвіті, адвокатів прав пацієнтів, розширенні доступу до лікування та на емоційній підтримці пацієнтів. Більше про фонд — тут. А за цим лінком — група для спілкування та підтримки пацієнтів.
Як писала Рубрика, 4 лютого президент Володимир Зеленський відвідав дітей у Національному інституті раку в Києві, щоб підтримати маленьких пацієнтів, їхніх батьків та всіх, хто бореться з цією жорстокою хворобою.
Нагадаємо, в Україні вп'яте відзначали День людей з історією раку. Серед усіх хвороб рак посідає в Україні друге місце, при цьому темп зростання захворюваності молодих груп населення є вищим, ніж серед населення інших вікових категорій.
Новообраний президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп може вплинути на питання про вступ України до… Читати більше
Український бізнес отримає безкоштовну можливість здобути практичні знання для виходу на міжнародні ринки. У лютому… Читати більше
22 січня Білоцерківський міський районний суд відправив під варту 16-річного молодика, якого підозрюють у побитті… Читати більше
Російська армія наразі не має військового потенціалу для швидкого наступу в Україні через серйозні проблеми… Читати більше
У ніч проти 22 січня війська рф атакували Україну 99 ударними безпілотниками типу Shahed, а… Читати більше
Правоохоронці затримали адвоката, який передавав ворогу інформацію про місця зберігання озброєння ЗСУ, корегував ракетні удари… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.