Фото: з відкритих джерел
Про це пише The Guardian, інформує Рубрика.
Зміни, запроваджені урядовою програмою "Спостереження за кораловими рифами", відбулися після того, як минулого року рифи по всій Америці постраждали від безпрецедентного рівня теплового стресу, що призвів до масового знебарвлення та загибелі коралів.
"Ми вступаємо в новий світ з точки зору теплового стресу, де наслідки стають настільки поширеними, що нам довелося переосмислити нашу роботу", – сказав директор програми Coral Reef Watch, доктор Дерек Манзелло.
Надмірна спека може призвести до того, що корали відокремляться від крихітних водоростей, які впливають на їхнє забарвлення і вміст поживних речовин.
"Відбілювання" може вбити корали, а ті, що виживуть, стануть більш вразливими до хвороб і матимуть труднощі з розмноженням.
Знебарвлений корал. Фото: wildam/Depositphotos
Програма Coral Reef Watch, організована Національним управлінням океанічних і атмосферних досліджень (NOAA), раніше випускала попередження для коралових рифів у чотири етапи, з найвищим, 2 рівнем тривоги, який свідчив про "ймовірне сильне знебарвлення і значну смертність" коралів.
Тепер до програми додали ще три рівні тривоги для того, щоб вчені й природоохоронці могли краще зрозуміти стан коралових рифів у різних регіонах. У її основі лежить показник кількості накопиченого теплового стресу, з яким корали стикаються будь-коли, відомий як градусо-тепловий тиждень.
Наприклад, один градусо-тепловий тиждень накопичується, якщо корали протягом семи днів піддаються температурі, яка на один градус за Цельсієм перевищує максимум.
Стара система мала найвищий показник у вісім градусо-теплових тижнів або вище. Натомість минулого року влітку в північній півкулі рифи зазнали теплового стресу, що значно перевищував цю позначку – 20 градусо-теплових тижнів.
"Ми знаємо, що смертність коралів починається при восьмиградусному потеплінні. Але зараз ситуація стає катастрофічною – понад 20 градусів за тиждень. Це аналогічно циклону п'ятої категорії з неймовірно серйозними пошкодженнями. Це найгірший сценарій", – розповів доктор Дерек Манзелло.
Відтепер нова система попереджень виглядає так:
Професор Трейсі Ейнсворт, віце-президент Міжнародного товариства коралових рифів, сказав, що ще десять років тому тепловий стрес був рідкісним явищем.
"Але зараз ми говоримо не просто про знебарвлення, а про смертність – і саме це є наслідком цих змін", – пояснив професор.
Як повідомлялось, за всю відому світу історію спостережень протягом липня 2023 року вчені зафіксували найвищу температуру повітря.
Жовтень також був найтеплішим за всю історію спостережень у світі.
Внаслідок потепління водні ресурси Землі зменшуються на кожен додатковий градус.
А через кліматичну кризу крижаний щит Гренландії втрачає в середньому 30 мільйонів тонн льоду на годину, що на 20% більше, ніж вважалося раніше.
Спецпредставник президента США з питань України та росії Кіт Келлог сьогодні прибув до України. Завтра… Читати більше
Львівський п’ятикласник Роман Терлич за виграні на олімпіаді «Квести і Тести» 50 000 гривень купив… Читати більше
Айтівець Олександр Павелко та дизайнерка Єлизавета Горбачова створили застосунок «ПДР.ai» зі штучним інтелектом та віртуальним помічником. Додаток… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Генеральним секретарем НАТО Марком Рютте. Про це… Читати більше
Канцлер Німеччини Олаф Шольц відкинув заяви Трампа про те, що президент України Володимир Зеленський є… Читати більше
19 лютого прем'єрка Данії Метте Фредеріксен заявила про збільшення оборонного бюджету країни на 2025-2026 роки на тлі… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.