На Київщині раніше ніж зазвичай прокинувся бабак Вікентій
У Київській області в зоопарку "12 місяців" раніше ніж зазвичай прокинувся бабак Вікентій, який ще близько двох тижнів тому вийшов зі свого будиночка та прогулювався вольєром.
Про це повідомляє ТСН.
За слів народних синоптиків, раннє пробудження бабака може свідчити про швидке потепління у лютому та ранню весну.
Як зазначають співробітники зоопарку, тварина може дійсно прокинутися раніше, якщо середньодобова температура перевищує нуль градусів і йде на підвищення. Однак цілком ймовірно, що бабак може повернутися у сплячку, якщо похолодає.
"Тиск змінюється, змінюється температура, стає тепло. І він, заспаний, потихеньку виходить на вулицю і починає роздивлятися, що змінилося навколо", – каже співробітник зоопарку Сергій Бурч.
У зоопарку наголосили, що хоч бабак Вікентій і прокинувся раніше, але це не вплине негативно на його здоров'я. У нього достатній жировий запас, і він міг би ще місяць спати.
Вікентій живе у зоопарку майже дев'ять років. За цей час його лише один раз будили до Дня бабака.
В Україні День бабака зазвичай святкують 2 лютого.
Варто зазначити, що традиційно пророкують весну харківський бабак Тимко та львівські бабаки Мишко і Маруся:
- якщо день буде сонячний і бабак бачить свою тінь, то зима буде ще 6 тижнів,
- якщо ж день похмурий і тіні немає – весна буде ранньою.
Утім співробітники зоопарку проти того, щоб спеціально будити гризунів.
"Вони інколи прокидаються раніше. У них є відчуття, чи час прокидатися. Вони відчувають це по температурі і інших ознаках, які ми, люди, не відчуваємо. Але будити їх і питати, буде чи не буде рання весна, це трохи негуманно. Тому ми не будимо", – зазначає директор зоопарку Михайло Пінчук Суспільному.
За його словами, остаточно бабаки виходять зі сплячки в середині березня.
Довідка
Нагадаємо, традиція бабачого прогнозу пов'язана з приверненням уваги до цього цікавого виду – степового бабака або байбака (Marmota bobak).
Як раніше ми писали, харківський бабак Тимко ІІІ "навіщував", що весна у 2023 році настане в середині березня.
З початку великої війни Тимко разом з іншими бабаками опинився в окупації у селі Нестерівка аж до успішного контрнаступу ЗСУ на Харківщині восени. На щастя, гризуни пережили окупацію – їх доглядали двоє працівників біостанції.