Про талановитого підлітка розповідає ШоТам, передає Рубрика.
У чому проблема?
Любов до літератури батьки прищепляли Захарові ще до початку війни у 2014. Коли через окупацію його родина покинула Донецьк, хлопчику було лише два роки. Та у 2022 росіяни атакували і його другий дім — Нікополь.
Яке рішення?
Вдруге втративши свою домівку через окупантів, 11-річний Захар з Донецька знайшов втіху в поширенні та підтримці української мови. Щодня він записує аудіокниги, аби діти могли не лише читати, а й слухати українською.
Як це працює?
Родина Черникових знайшла прихисток в Івано-Франківську, де Захар і розпочав творчий шлях.
Через проблеми із зором хлопчик не міг приділяти книжкам стільки часу, скільки хотілося б.
"Що робити, коли книжка, ґаджети недоступні? Почали шукати джерела аудіокнижок саме українською мовою. Виявилося, що українською мовою книжок, на жаль, було дуже мало", — Захар Черников, школяр, який озвучує аудіокниги.
Так з'явилося нове хобі — створювати власні аудіокниги. У цьому хлопчика підтримала мама.
""Давай спробуємо записати, і якось я викладу це в мережу. І подивимось, який буде відгук". Я виклала, і це прямо шквал відгуків прийшов", — роз повідає мама Тетяна Черникова.
Надихнувшись, Захар начитував книжку за книжкою та викладав у соцмережах.
Одна з улюблених у Захара — книга українського поета та військового Андрія Максимчука.
Після того, як хлопчик отримав дозвіл від автора, ця книга у виконанні Захара є в аудіоформаті. Наразі він пише вже тринадцяту книжку, щовечора працюючи по пів години.
Її, як і інші, обрали підписники хлопчика, з якими він підтримує зв'язок у соцмережах.
"Ми робили в телеграм-каналі, можна сказати, такі опитування, де наші слухачі самі обирали, яка їм подобається книжка. І за яку книжку було найбільше голосів, ту ми й читали", — зауважує Захар Черников.
Підписники за бажанням донатять на рахунок Захара.
Більшість грошей хлопчик віддає на ЗСУ.
Саме війна, каже Захар, вплинула на його світогляд. Найбільше він хоче, аби діти читали та слухали українською. А його особиста мрія — стати актором чи актором дубляжу.
Нагадаємо, ще у травні 2022 року рожищенська волонтерка та активістка Вікторія Шварцкоп побачила виступ українських дітей, які з українськими та польськими прапорами співали, щоб зібрати гроші на потреби захисників. Згодом загальна сума організованих "Бандерівцями" зборів перевалила за 900 000 гривень й стрімко наближається до першого мільйона для ЗСУ.
Також ми розповідали, що вже понад 100 000 гривень зібрала 9-річна донька загиблого воїна, граючи на фортепіано просто неба.
Окрім того, за кошти від продажу власноруч зібраного насіння квітів та овочів 10-річний волонтер із Вінниччини Святослав придбав FPV дрон для українських військових.
У Близнюківській громаді Харківської області розпочали будівництво нового підземного укриття на базі центральної районної лікарні.… Читати більше
Ремонтно-евакуаційна бронемашина WZT-3 офіційно допущена до використання у підрозділах Сил оборони України. Міноборони провело кодифікацію… Читати більше
Напередодні новорічних свят благодійний фонд "Юлині бабусі" організував акцію допомоги "Таємний Санта для стареньких з… Читати більше
Україна неодноразово застосовувала далекобійні засоби для ураження легітимних військових цілей на тимчасово окупованих територіях. Однак… Читати більше
Благодійний фонд "Твоя опора" 15 листопада розпочав в Україні щорічну акцію "2 000 подарунків до Нового року",… Читати більше
Кандидат Дональда Трампа конгресмен від Флориди Метт Гетц відкликав свою кандидатуру на посаду генерального прокурора… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.