Фото: Ukrainian Heritage Monitoring Lab
Про це пише Рубрика, посилаючись на авторів ініціативи Ukrainian Heritage Monitoring Lab.
Як повідомляють, команда задокументувала наслідки обстрілу одразу після влучання 1 січня.
Юрко Гонек, Андрій Ямелинець та Василь Щутяк із ТОВ "Інститут геоінформаційних систем" створили 3D-модель музею і території навколо нього.
На 3D-мапі можна побачити, у якому стані будівля зараз.
Фото: Ukrainian Heritage Monitoring Lab
Також у 2021 році команда Skeiron оцифрувала музей Шухевича. Завдяки 3D-моделі можна побачити вигляд будівлі до руйнування. Переглянути, яким був музей можна за посиланням.
Нагадаємо, що музей Романа Шухевича та будівля університету в Дублянах, де колись вчився Степан Бандера, були пошкоджені унаслідок російського обстрілу 1 січня 2024 року.
Голова Львова Андрій Садовий повідомив, що музей генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича на Білогорщі — повністю знищений.
"Цієї ночі ворог поцілив у два об'єкти національної памʼяті у Львові: в університет в Дублянах, де 100 років тому вчився Степан Бандера та у музей Романа Шухевича на Білогорщі. Символічно і цинічно. Війна за нашу історію", – повідомив Садовий.
Автори ініціативи сподіваються, що обидві цифрові копії допоможуть у відновленні будівлі, яке планують розпочати після завершення війни.
Як повідомили у Львівському історичному музеї, філією якого є музей Шухевича збитки оцінюють у 2 млн 258 тис. грн. Через руйнування і пожежу знищено частину експозиції. Збитки втраченого майна ще підраховують.
"Втрачені меморіальні речі Романа Шухевича: стіл, крісла, фотель, фортепіано, а також погруддя Романа Шухевича авторства Михайла Черешньовського та скульптура Степана Бандери авторства Ярослава Троцька. Решта близько 600 одиниць експонатів від початку повномасштабної війни перенесли в інше місце. Зараз вони у безпеці", – зазначили на сторінці Львівського історичного музею.
Згодом з'явилася інформація, що бронзове погруддя Шухевича вціліло. А колеги-музейники висловили готовність поділитися експонатами. Директор Дому Франка Богдан Тихолоз написав, що готовий передати рояль, а засновник Музею-архіву преси Вахтанг Кіпіані – книги й періодичні видання.
У суботу 22 лютого у столиці США Вашингтоні біля Меморіалу Лінкольна з нагоди третьої річниці… Читати більше
У Вашингтоні відбулася запланована зустріч президента Польщі Анджея Дуди з американським президентом Дональдом Трампом. Лідери,… Читати більше
Україна отримає від Естонії новий пакет військової допомоги, про який було оголошено 22 лютого. Він… Читати більше
Міністерство оборони США спростувало заяву президента Дональда Трампа про те, що Вашингтон виділив на допомогу… Читати більше
Для виготовлення вибухівки в Україні залучатимуть приватні компанії, яким надаватимуть фінансову підтримку у вигляді грантів. Про це… Читати більше
23 лютого в Німеччині голосують на дострокових виборах до Бундестагу, які визначать політичне майбутнє країни.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.