fbpx
Сьогодні
Фото 12:59 30 Січ 2024

У Києві відкрилася виставка від майстринь з синдромом Дауна: одна з робіт буде представлена на Венеційському бієнале

Фото: Олександр Попенко

Напередодні у Києві відкрилася виставка "притоннормально", на якій представлені роботи мисткинь Анни Сапон та Ірини Голобородько: одна з цих робіт буде представляти Україну на 60-й Венеційській бієнале мистецтва у квітні цього року.

Виставку організували креативна студія фарбування "Притон Краси" та майстерня "ательєнормально", де працюють художники з синдромом Дауна.

Анна Сапон працює в майстерні "ательєнормально" вже чотири роки. В її роботах майже завжди головну роль відіграє колір, а в цьому році вона звернулася до техніки тафтингу (створення полотен килимів).

виставка

Килим Анни Сапон у процесі створення.Фото: Олександр Попенко

Саме у цій техніці Анна вже створює роботу, з якою візьме участь у цьогорічній Венеційській бієнале у межах проєкту "Щирі вітання" разом з художниками від ще кількох інклюзивних майстерень.

виставка

Фото: Катя Лібкінд

виставка

Фото: Катя Лібкінд

Цей проєкт, своєю чергою, є частиною загального проєкту "Плетіння сіток", яким буде представлений Український павільйон на бієнале мистецтв.

виставка

Фото: Катя Лібкінд

виставка

Фото: Катя Лібкінд

Інша мисткиня, Ірина Голобородько, також вже кілька років працює в "ательєнормально" та створює картини, наповнені яскравими життєствердними кольорами. У своїх творах Ірина поєднує образи з текстами.

Голобородько листівки

Листівка Ірини Голобородько "Побажання" з проєкту "Щирі вітання" Каті Бучацької, 2023. Фото надане Суспільне Культура

Як повідомляють, мешканців столиці запрошують зробити свій внесок в розвиток мистецтва та першими побачити нариси килима та листівок, які поїдуть на 60-у Венеційську бієнале.

Виставка "ательєнормально" триватиме до 12 лютого у приміщенні студії "Притон краси" у Михайлівському провулку, 9Б.

Відвідати її можна безплатно, але за попередньою реєстрацією. На події можна буде придбати листівки, картини та залишити пожертву на розвиток майстерні.

Нагадаємо, у Києві відкрили благодійну виставку фоторобіт загиблого на війні поета Максима Кривцова.

Нагадаємо, що Україна представить свій унікальний проєкт "Плетіння сіток" на 60-й Венеційській бієнале — міжнародній виставці сучасного мистецтва, що триватиме з 20 квітня до 24 листопада 2024 року.

Куратори Вікторія Бавикіна та Максим Горбацький розповіли, що "фокусувались не лише на інакшості, але й на спільних діях. Адже під час війни кожен має власний досвід, який і робить нас інакшими".

Цьогорічна тема бієнале "Іноземці скрізь" зосереджує увагу на маргіналізованих групах, включно з вигнанцями, емігрантами та аутсайдерамив. Український проєкт "Плетіння сіток" відображає цю тему через метафору плетіння маскувальної сітки, символізуючи спільні дії та емансипацію.

"Тема цьогорічної бієнале дуже тісно вплітається в наративи нашої сучасності — як української, так і європейської. Багато наших співгромадян переїхали жити в інші країни. Сподіваюся, тимчасово, але ми розуміємо, що далеко не всі повернуться. Водночас багато іноземців приїхали в Україну допомагати, волонтерити, воювати на фронті. Тому ці сенси нам дуже близькі",сказав Тарас Шевченко.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: