Рішення для перемоги: подружжя з Вінниччини виготовляє для ЗСУ окопні свічки та грілки для рук
Волонтер зі Жмеринки Вінницької області Микола Мохнач разом із дружиною для українських військових виготовляє окопні свічки: за майже 2 роки війни родина вже виготовила понад 8000 тисяч свічок.
Про це інформує Рубрика, посилаючись на Суспільне Вінниця.
У чому проблема?
Через холод та короткий світловий день українські захисники потребують мати в запасі на передовій окопні свічки.
Адже на деяких позиціях нашим військовим немає як зігрітися чи нагріти їжу, бо не завжди бійці можуть розпалити вогнище.
А окопна свічка, яка може горіти декілька годин і давати не тільки світло, а й тепло. З її допомогою можна, наприклад, закип'ятити воду. Окрім того, вона може горіти навіть під дощем, з часом розгораючись все сильніше. За дощової погоди такі свічки є дуже важливими для наших воїнів.
До того, через надмірну вологість, захисники та захисниці доводиться бути в одязі, який не має можливості просушити, зокрема це стосується рукавичок та шкарпеток.
Яке рішення?
На Вінниччині волонтер зі Жмеринки Микола Мохнач разом із дружиною для українських військових виготовляє окопні свічки та грілки для рук.
Миколі Мохначу – 70, Ользі – 68 років. Дружина волонтера розповіла, що у шлюбі з Миколою понад півстоліття. Обоє все життя працювали військовими. Зараз Україну боронить син та онук сім'ї.
"З чоловіком ми дуже молодими були ще. Мені було 15 років, йому 17 років, ще тоді в школі вчилася. Він мені ще портфель в школу носив.
Почалася війна. Нас це сильно стосується. В нас син військовий, в нас внук військовий. Вирішили чимось допомагати, щось робити. Одразу в нас не було такої ідеї чим зайнятися. Побачили свічки роблять – давайте ми будемо свічки робити", – розповіла Ольга.
Як це працює?
"Я стараюся робити так – 5 кг парафіну і кілограм воску. Але, якщо немає, то на тому, що є, дають із церков мені, нам присилали навіть з Нідерландів", — розповів Микола Мохнач.
Окрім окопних свічок, виготовляють і грілки для рук. За майже місяць, розповіла Ольга, виготовили 500 таких.
Рецепт суміші для грілок простий. Для цього потрібна спеціальна речовина.
Використовувати такі грілки, каже Микола Мохнач, можна до 60 разів.
Як зазначають, 300 окопних свічок та 100 грілок для рук подружжя Мохнач передадуть жмеринській волонтерці Анні Каспрук. Їх разом з іншою провізією повезуть бійцям на Запорізький та Донецький напрямки.
Варто додати, що окопну свічку можна зберігати також і вдома на випадок екстремальних умов або передати її на передову через волонтерів. Така саморобна свічка може горіти до восьми годин та обігрівати невелике приміщення, а також:
- грітися від неї можна досить довго;
- можна підігріти воду, їжу та напої, якщо немає електрики та газу;
- можна швидко підсушити вологі речі. Головне — постійно стежити, щоб тканина не спалахнула.
Нагадаємо, що учні та вчителі чернівецької гімназії №16 відправили на фронт майже 50 тисяч окопних свічок і на цьому не зупиняються, волонтерять навіть на канікулах.