Про це повідомляє Рубрика з посиланням на Telegram-канал керівника Офісу президента.
Раніше Сійярто повідомив:
"Вирушаю до Ужгорода, нас чекає довгий день… Потрібно зробити все, щоб угорська громада на Прикарпатті повернула свої колишні права".
Та опублікував фото зі своєї поїздки.
"Почали важливий візит угорської делегації. Разом з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою зустрічаємо міністра зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Петера Сійярто з командою", – згодом написав Єрмак.
Керівник Офісу президента наголосив на важливості відвертого й конструктивного діалогу між країнами й відзначив, що переговори стосуватимуться нормалізації українсько-угорських відносин.
Довідка
Ще 11 січня голова МЗС Угорщини анонсував свій візит до Ужгорода й зустрічі з українським колегою Дмитром Кулебою. Тоді ж він заявив, що переговори також стосуватимуться підготовки до зустрічі прем'єр-міністра Віктора Орбана та президента України Зеленського.
Також Сіярто проінформував й про те, що раніше провів телефонну розмову з Єрмаком під час якої заявив, що зустріч на високому рівні матиме сенс, "якщо це може дати результат".
Зазначимо, що наприкінці грудня Орбан прийняв запрошення президента України щодо двосторонньої зустрічі. Це буде перша офіційна двостороння зустріч між двома лідерами з початку війни.
За словами президента, він жодного разу не говорив з Орбаном про припинення вогню чи діалог з диктатором володимиром путіним.
Позиція Угорщини щодо України
Як відомо, Угорщина й Україна майже не вели контактів на високому рівні після повномасштабного вторгнення росії у лютому 2022 року. Однак в останній час вони активізувались на різних рівнях.
Раніше Зеленський заявив, що під час короткої зустрічі в Аргентині він просив Орбана назвати хоча б одну причину, чому Україна не має бути в ЄС.
Як пише FT, напередодні саміту, лідери ЄС щосили намагалися зрозуміти, чого саме хоче Орбан. Чи виконував він накази президента росії володимира путіна, чи намагався змусити Брюссель розблокувати заморожені кошти?
Орбан та його союзники неодноразово заявляли, що його протидія допомоги Україні не пов'язана із фінансуванням Угорщини з боку ЄС. Але коли саміт підійшов до завершення, він нарешті назвав свою ціну: виплата 20 млрд євро, що залишилися.
Угорський лідер також зазначив, що має ще 75 можливостей заблокувати процес вступу України, оскільки кожен етап вимагає одноголосного схвалення членів ЄС.
Варто зазначити, що ЄС схвалив виділення Угорщини 10 млрд євро минулого тижня. Однак, будь-яке подальше виділення коштів, швидше за все, зустріне жорсткий опір. Інші 20 млрд євро, які належать Угорщині, утримуються відповідно до окремої процедури, яка дає Брюсселю необхідні важелі.
Питання допомоги Україні розглядатиметься на окремому саміті ЄС на початку лютого.
Щоб схвалити угоду про надання пакета допомоги Україні на 50 млрд євро у 2024-2027 роках, країни-члени Європейського Союзу розглядають можливість позбавити Угорщину права голосу.
В Україні реалізують проєкт "Збережи свою ідентичність", спрямований на допомогу молоді у вивченні власного родоводу.… Читати більше
Ця книга — зброя проти російської дезінформації. Автори “Майстерні брехні” – Віктор Березенко та Дмитро… Читати більше
Київський зоологічний парк загальнодержавного значення отримав гранульований сухий корм від зоопарків Берліна, Відня та Інсбрука.… Читати більше
Вже цієї суботи, 21 грудня, відбудеться один із найочікуваніших боїв у світі боксу — друга… Читати більше
У селі Володимирівка Миколаївської області жінці вдалося врятувати з пожежі шістьох дітей. Про це розповіли у ДСНС,… Читати більше
19 грудня президент України Володимир Зеленський зустрівся з главою Європейської ради Антоніу Коштою. Під час… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.