Новини

Рада ЄС продовжила економічні санкції проти рф ще на шість місяців

Рада ЄС сьогодні продовжила економічні санкції проти Росії у зв'язку з агресією проти України на наступні шість місяців.

Про це передає Рубрика, посилаючись на повідомлення на сайті Європейської ради.

Ці санкції ЄС вперше запровадив у 2014 році у відповідь на дії росії в Україні. З лютого 2022 року їх значно розширили у відповідь на повномасштабне російське вторгнення.

Наразі термін дії санкцій продовжили до 31 липня 2024 року.

«Рада ЄС сьогодні поновила на наступні 6 місяців, до 31 липня 2024 року, обмежувальні заходи з огляду на триваючі дії Російської Федерації з дестабілізації України. Ці санкції, які були вперше запроваджені у 2014 році у відповідь на дії Росії з дестабілізації ситуації в Україні, були значно розширені з лютого 2022 року у відповідь на російську неспровоковану, нічим не виправдану та злочинну військову агресію проти України», – йдеться у документі.

Як зазначається, обмежувальні заходи ЄС проти Росії включають широкий спектр секторальних заходів:

  • обмеження торгівлі, фінансів, технологій і товарів подвійного використання, промисловості, транспорту та предметів розкоші;
  • заборону на імпорт або передачу морської сирої нафти та певних нафтопродуктів з росії до ЄС;
  • відключення від SWIFT кількох російських банків;
  • призупинення мовлення та ліцензій кількох каналів російської пропаганди;
  • обмеження економічних відносин з окупованим Кримом, захопленими територіями України в Донецькій, Херсонській, Луганській і Запорізькій областях;
  • індивідуальні санкції (заморожування активів і обмеження на поїздки) щодо широкого кола фізичних та юридичних осіб тощо.

Окремо ЄС вживає заходів для уникнення фактів обминання згаданих економічних санкцій. Наголошується, що ЄС вважає за потрібне зберігати усі санкції, доки Росія продовжує застосовувати силу і порушувати міжнародне право.

Після 24 лютого 2022 року ЄС ухвалив 12 пакетів індивідуальних та секторальних економічних санкій у відповідь на повномасштабне військове вторгнення Росії в Україну.

Що відомо про 12-й пакт санкцій від ЄС

Як повідомляла Рубрика, 18 грудня ЄС ухвалив 12-й пакет економічних та індивідуальних санкцій проти росії.

Як заявив глава європейської дипломатії Жозеп Боррель, у ньому ЄС запропонував "потужний набір нових списків та економічних заходів, які ще більше послаблять російську військову машину".

До санкційного пакету входять, зокрема, заборона на постачання верстатів, які можуть використовуватися для виробництва озброєнь.

Також ЄС хоче заборонити імпорт рідкого пропану, чавуну, мідного та алюмінієвого дроту, фольги та труб. А також до списку внесли значну кількість додаткових фізичних і юридичних осіб.

Ключовим пунктом пакета залишається ембарго на російські алмази з 1 січня 2024 року. ЄС також планує поетапно заборонити імпорт російських алмазів, що пройшли обробку у третіх країнах.

Раніше, держави "Групи семи" за підсумками віртуального саміту, що відбувся 6 грудня, оголосили про наміри до 1 січня 2024 року запровадити обмеження на російські алмази. Канада в координації зі своїми партнерами з "Великої сімки" запровадила імпортні обмеження на російські алмази та ювелірні вироби з діамантами.

Індія при цьому закликала країни "Великої сімки" відкласти заборону на імпорт російських алмазів.

За підрахунками ОПУ, через новий пакет санкцій росія втрачатиме 2 млрд євро на рік.

Крім того, вже розпочато роботу над тринадцятим пакетом обмежень.

Що відомо про санкції України проти росії

Україна ввела багато рівнів санкцій проти росії та пов'язаних з Кремлем олігархів. Ще на початку вторгнення у 2022 році НБУ заборонив обіг рубля та закрив російські державні банки. Українські суди постійно конфісковують російські активи.

Ще у квітні Україна закликала світ сфокусуватися на посиленні імплементації санкцій до російської федерації та прискорити розробку механізмів конфіскації російських активів, аби спрямувати їх на відновлення нашої країни.

Окрім того, в Україні планують створити спеціальний оборонний фонд, який буде наповнюватися дивідендами від державних оборонних активів та прибутку від продажу російських конфіскованих активів.

Додамо, що 18 листопада Україна прийняла ряд санкцій проти фізичних та юридичних осіб, які підтримують рф.

Свіжі дописи

  • Новини

Сили ППО вночі знищили усі 29 “Шахедів”

Уночі, 20 травня, російська армія вдалась до чергової нічної атаки проти України. Протиповітряній обороні (ППО)… Читати більше

Monday May 20th, 2024
  • Новини

Воїни ЗСУ минулої доби знищили ще 1400 окупантів, 14 танків та корабель

Минулої доби, 19 травня, Сили оборони ліквідували ще понад 1400 загарбників, таким чином загальні втрати… Читати більше

Monday May 20th, 2024
  • Новини

Генштаб: війська ЗСУ мали успіх на окремих ділянках Лиманського напрямку

Сили оборони змогли протидіяти спробам противника просунутися в глибину території країни. Ситуація на фронті в… Читати більше

Monday May 20th, 2024
  • Новини

Ворог атакував “Шахедами” з півдня всю ніч: Морські сили знищили 4 дрони-камікдзе

У неділю ввечері російські війська запустили по Україні "Шахеди" з південного напрямку. Військово-морські сили Збройних… Читати більше

Monday May 20th, 2024
  • Новини

Ніхто на борту не вижив: президент Ірану загинув під час аварії гелікоптера

Президент Ірану Ібрагім Раїсі та всі інші пасажири, які були на борту гелікоптера, що напередодні… Читати більше

Monday May 20th, 2024
  • Новини

Рішення для перемоги: в Києві запрацював перший рекрутинговий центр ССО

У столиці запрацював перший рекрутинговий центр Сил спеціальних операцій ЗСУ. Тут охочі долучитися до лав… Читати більше

Sunday May 19th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.